Simpozij o odnosu med vero, znanostjo in umetnostjo
Slovenija | 10.05.2013, 15:33
V Zavodu svetega Stanislava v Šentvidu nad Ljubljano so ob letošnjem praznovanju dvajsete obletnice vnovičnega delovanja Škofijske klasične gimnazije pripravili mednarodni simpozij. Na vprašanji, kakšen je odnos med vero, znanostjo in umetnostjo ter kakšna je pri tem vloga katoliških šol, bo od danes do nedelje s svojimi prispevki skušalo odgovoriti več kot 40 sodelujočih predavateljev.
Glavni namen simpozija je prikazati medsebojno povezanost, dopolnjevanje, interakcijo in morebitne napetosti med vero, znanostjo in umetnostjo. Med predavatelji so vidnejši predstavniki slovenske javnosti: teologi, znanstveniki in umetniki. Ker so želeli v zavodu tematiko osvetliti tudi z mednarodnega vidika, so k sodelovanju prav tako povabili predstavnike partnerskih šol po Evropi. Svoje izkušnje bodo delili še učitelji in nekdanji dijaki Škofijske klasične gimnazije.
"Nismo tukaj sami zase. Nismo tukaj zato, da bi se zapirali v svoje svetove. Odpreti želimo prostor dialoga. Zato je simpozij z naslovom Šola kot prostor dialoga med vero, znanostjo in umetnostjo res nekaj tistega, kar želimo posredovati ven. Z njim želimo iz te hiše, tega zavoda in odgovorno zaživeti v svetu, ki nas obdaja," je za naš radio povedal Marko Weilguny.
Simpozij bo sklenil jubilejni 20. koncert zborov in orkestra zavoda, ki ga bo v nedeljo ob 18. uri gostil ljubljanski Cankarjev dom.