Slavi KoširSlavi Košir
Aleš KarbaAleš Karba
Rok MihevcRok Mihevc
Koalicijske stranke (foto: ARO)
Koalicijske stranke

Koalicijske stranke poudarile nujnost sprejetja varčevalnih ukrepov

Slovenija | 13.04.2012, 15:11

Slovenija lahko izgubi suverenost in samostojnosti pri fiskalni politiki, če ne bo sprejela ostrih varčevalnih ukrepov, enotno opozarjajo koalicijske poslanske skupine. Kot so zagotovile na današnji skupni tiskovni konferenci, ukrepi ne bodo prizadeli državljanov z najnižjimi prihodki, predloge ukrepov pa bodo še usklajevali.

Po besedah poslanke SDS Romane Tomc, finančni dolg Slovenije zahteva takojšnje ukrepanje. Zagotavlja, da predlog zakona o uravnoteženju javnih financ, ki ga je vlada včeraj poslala v državni zbor, zagotovo ni zadnje besedilo, saj bodo ukrepe še usklajevali in se pogajali do zadnje minute. Ob tem upa, da si pogajalci ne bodo zaprli manevrskega prostora.

Vodja poslanske skupine Liste Virant Rihard Braniselj je poudaril, da pretirano zadolževanje države jemlje tisto, kar je najdragocenejše, to je suverenost in samostojnost. Ocenjuje, da bo Slovenija tudi po sprejetju predlaganih varčevalnih ukrepov ostala socialna država. Ob tem je poudaril še, da je slovensko gospodarstvo že izgorelo, zato mu je treba pomagati.

Vodja poslanske skupine DeSUS Ivan Hršak je poudaril, da je Slovenija v zelo težki situaciji. Zato moramo po njegovih besedah ukrepati takoj. Dejal je, da se tega ta vlada dobro zaveda, saj je zato tudi sprejela rebalans proračuna in varčevalne ukrepe. Dodal je, da bodo upokojenci pri varčevalnih ukrepih prispevali še najmanj od vseh.

V poslanski skupini SLS so prepričani, da bi nesprejetje teh ukrepov pomenilo odmik od politike evropskih držav, je pojasnil vodja poslanske skupine Mihael Prevc. Vodja poslanske skupine NSi Matej Tonin pa je ponovno poudaril, da varčevalni ukrepi ne bodo prizadeli najšibkejših. Ob tem je dodal, da gre za pravično razdelitev bremen, saj je realni sektor v preteklih treh letih že nosil težko breme, kot so znižane plače, veliko ljudi pa je tudi izgubilo delo. Medtem pa po njegovih besedah v javnem sektorju ni bilo znižanja plač, dodatno pa je bilo zaposlenih 8 tisoč ljudi.

Slovenija, Politika
Karin Kanc, je v letu 2024 izbrana za naj diabetičarko (photo: Jure Makovec) Karin Kanc, je v letu 2024 izbrana za naj diabetičarko (photo: Jure Makovec)

Kako in kaj jesti

Z dr. Karin Kanc, doktorico medicine, specialistko interne medicine, iz zasebne ordinacije Jazindiabetes, tudi integrativno psihoterapevtko, smo ob Svetovnem dnevu sledkorne bolezni, ob Tednu ...