6 mesecev po potresu v Christchurchu
Cerkev po svetu | 06.09.2011, 08:55 Marta Jerebič
Od potresa v Christchurchu na Novi Zelandiji je minilo 6 mesecev. V njem je umrlo več kot 180 ljudi, porušenih ali hudo poškodovanih je bilo več tisoč stavb, med njimi tudi znamenita stolnica svetega Rešnjega telesa in anglikanska stolnica. Kot je v pogovoru za Radio Vatikan dejal eden tamkajšnjih župnikov, ljudje sedaj veliko bolj razmišljajo o svojem življenju.
Številne stavbe so zaradi varnosti porušili. S tem so mnogi izgubili tudi delovno mesto.
„Beseda, ki jo zdaj v Christchurchu najbolj uporabljajo, je obnova, zato velko moči in žara vlagamo v obnavljanje domov, delovnih mest, podjetij, življenja,“ pravi župnik John O’Connor iz škofije Christchurch.
„Najpomembneje pa je, da v obnavljanju vidimo priložnost za prenovo na globlji ravni, življenje srca,“ je dejal in poudaril, da se sedaj veliko bolj zavedajo tega, da ne gradijo le tistega, kar lahko zlahka uniči potres, ampak gradijo življenje, ki se osredotoča na Boga. Prebivalci Nove Zelandije bolj razmišljajo tudi o samem načinu življenja.
„Mislim, da v tem trenutku v Novi Zelandiji, ne le zaradi potresa, ampak iz najrazličnejših razlogov, ljudje spoznavajo, da tisto, kar vlagajo v svoje življenje, bodisi v odnose ali delo, ne prinaša tega, kar je obetalo, da mora biti nekaj več.“
Sicer pa tudi katoliška Cerkev na Novi Zelandiji beleži upad vernikov, zlasti pri udeležbi nedeljske maše.