Matjaž MerljakMatjaž Merljak
Mark GazvodaMark Gazvoda
Helena KrižnikHelena Križnik

Religija in demokracija morata sodelovati v blagor ljudi

Svet | 30.05.2011, 11:23 Marta Jerebič

Na nedavnem vrhu G-8 v francoskem Deauvillu sta na temo Arabska pomlad spregovorila tudi predsednika vlade v Egiptu in Tuniziji. Eno temeljnih vprašanj v pretežno muslimanskih deželah, ki doživljajo preobrat, je vprašanje religije in demokracije.

Povsod tam, kjer je diktatura in kjer teptajo temeljne pravice, kot je svoboda vere, ljudstvo išče demokracijo in se zanjo bojuje, je za Radio Vatikan povedal tunizijski minister za religijo. Kot je dejal, je revolucija naperjena proti diktaturi. Religija pa krepi ta klic po demokraciji. Demokracija omogoča muslimanskim Tunizijcem, da živijo skupaj in z drugimi deželami poiščejo rešitev, da bi dobro sobivali. Religija in demokracija si s stališča tunizijskega ministra za religijo tudi v pretežno muslimanski deželi nikakor ne stojita nasproti kot nespravljivi stvarnosti, ampak morata sodelovati v blagor ljudi.

Svet, Cerkev po svetu
Apostolski administrator škof dr. Peter Štumpf je daroval krizmeno mašo v soboški stolnici (photo: Spletna stran Škofije Murska Sobota) Apostolski administrator škof dr. Peter Štumpf je daroval krizmeno mašo v soboški stolnici (photo: Spletna stran Škofije Murska Sobota)

Škof Štumpf: Kako imeti rad izdajalca?

S krizmeno mašo kristjani vstopamo v praznovanje največjega praznika - velike noči. Med to bogato liturgijo duhovniki obnovijo svoje duhovniške obljube, škof pa posveti sveta olja, s katerimi bodo ...

Marko Rijavec (photo: Robert Božič) Marko Rijavec (photo: Robert Božič)

Če vera ni del našega dihanja, lahko postane breme

V torkovem Misijonskem jutru v tednu Radijskega misijona smo z župnikom iz Idrije Markom Rijavcem razmišljali ob odlomku izpovedi vere: »In se je utelesil po Svetem Duhu iz Marije Device kot človek.«