NSi in civilna iniciativa za referendum v primeru sprejetja družinskega zakonika

Slovenija | 08.03.2010, 13:17

Za nami je prvo branje in tudi sprejetje spornega predloga družinskega zakonika v državnem zboru.

Civilna iniciativa za družino in pravice otrok je zapisala, da se je s tem zgodila zgodovinska sramota, saj je 46 poslank in poslancev vladne koalicije prvič v vsej zgodovini na slovenskih tleh odločilo proti edinstveni vlogi materinstva in očetovstva pri rojstvu, razvoju in vzgoji otrok ter proti temeljni naravni pravici otroka do mame in očeta. Če bo zakonik tudi dejansko sprejet, napovedujejo razpis referenduma, kar podpira tudi Nova Slovenija.

Nova Slovenija je vsem poslancem poslala pismo s prošnjo, da naj še enkrat premislijo in spoštujejo voljo državljanov, ki v večini menijo, da takšen družinski zakonik ni primeren. Ker so ga koalicijski poslanci podprli, gre zakonik v nadaljnjo obravnavo v državnem zboru. Predsednica Nove Slovenije Ljudmila Novak.

„V primeru, da bo zakonik vseeno sprejet, potem bo Nova Slovenija zagotovo začela zbirati podpise za referendum. In ker večinska javnost meni, da ni dopustno izenačiti istospolnih zvez z raznospolnimi, oziroma, da ni dopustno, da bi te zveze lahko posvojile tudi otroke, smo prepričani, da bo referendum tudi uspel.“

Poslanke in poslanci bodo imeli še dva popravna izpita v Državnem zboru. V primeru, da bodo tudi v dveh naslednjih poskusih podprli sporna določila predloga Družinskega zakonika, v civilni iniciativi od poslank in poslancev, ki podpirajo sporni predlog, predsednika vlade in ministrov, ki so ga na Vladi potrdili, pričakujejo, da bodo plačali stroške referenduma iz lastnih žepov. Podpredsednica iniciative Andreja Hergula:

„Nesprejemljivo je, da bi stroške referenduma, na katerem bodo državljanke in državljani z veliko gotovostjo zavrnili nerazumne odločitve predsednika vlade, ministrov in poslancev, za katere se ve da jim velika večina ljudi odločno nasprotuje. To kažejo vse ankete, ki so bile narejene v zadnjih letih. Poleg tega gre za izigravanje referendumske volje iz leta 2001, ko so ljudje z veliko večino, z več kot 72%, odločili, da otrok potrebuje mamo in očeta.“

Slovenija, Sociala