Petra Stopar
Petra Stopar je novinarka Radia Ognjišče.
Zaradi naraščajočega števila volkov in medvedov, ki se približujejo naseljem, so poleg kmetov v skrbeh tudi ostali prebivalci na podeželju. Še posebej na hribovitih gozdnatih območjih se starši bojijo za varnost otrok, ki bodo kmalu spet začeli hoditi v šolo.
Slovenija je ponudila svojo roko Afriki tudi v Ruandi. V sodelovanju s tamkajšnjo Karitas pomaga najrevnejšim prebivalcem okrožja Karongi. Gre za projekt učinkovitejše rabe virov za trajnostno preživetje, ki ga koordinira Slovenska Karitas v obdobju od leta 2018 do 2020, sofinancira pa ga slovensko zunanje ministrstvo v okviru mednarodnega razvojnega sodelovanja.
V župnijski cerkvi v Rovtah je bila v nedeljo spominska maša in slovesnost za pobite domobrance ter druge žrtve prve in druge svetovne vojne ter žrtve vojne za Slovenijo. Nadškof Anton Stres je v pridigi spomnil na nedavni evropski dan spomina na žrtve treh totalitarizmov, ki je po njegovem posvečen resnici o teh režimih in spoštljivemu spominu njihovih žrtev. Spregovoril je o Božji ljubezni, ki nam lahko pomaga priti do te resnice.
Sudan je naredil korak naprej k oblikovanju civilnih oblasti. Državo bo skozi naslednja tri leta tranzicije vodil civilno-vojaški svet, ki je prisegel včeraj v Kartumu, danes pa naj bi bil imenovan še premier. Mesto v svetu zaseda tudi pripadnica krščanske manjšine.
Zaradi neizvajanja rednega odstrela napadi zveri niso samo težava na Notranjskem in Kočevskem. Svojevrsten problem in izrazitejšo škodo na kmetijskih zemljiščih in rejnih živalih povzročajo tudi volkovi na Severnem Primorskem in Gorenjskem, kjer jih približno 15 let nazaj tam še ni bilo. Danes se po ugotovitvah kmetov na Cerkljanskem gibljeta dva tropa.