Petra Stopar
Petra Stopar je novinarka Radia Ognjišče.
„Po velikonočnem času, ki se je preteklo nedeljo zaključil z binkoštnim praznikom, je v bogoslužju nastopil čas t. i. navadnih nedelj med letom. To ne pomeni, da se mora vnema kristjanov zmanjševati. Gre za prav nasprotno držo. Okrepljeni z delovanjem milosti smo poklicani napredovati v ljubezni do Boga in do bližnjega.“ S temi besedami je papež Benedikt XVI. začel svoj opoldanski nagovor zbranim na trgu svetega Petra v Vatikanu ter vsem, ki so ga spremljali po radiju ali ob TV zaslonih.
Na včerajšnjem srečanju italijanske škofovske konference, ki se ga je udeležil koprski škof Metod Pirih, je člane konference nagovoril tudi papež Benedikt XVI. Ta je ob robu srečanja tudi osebno čestital škofu Pirihu ob 25. obletnici škofovskega posvečenja.
»Stoletno dobro sosedstvo in medsebojno spoštovanje sta neprecenljivi vrednoti, ki ju je treba varovati in ohranjati tudi pri vprašanjih urejanja meje med Slovenijo in Hrvaško«. Tako so v izjavi o arbitražnem sporazumu zapisali člani Komisije pravičnost in mir pri Slovenski škofovski konferenci. V izjavi med drugim poudarjajo, da gre pri sporazumu za politično vprašanje in da je njegova razrešitev naloga politikov.
Vprašanje, kdo bo prevzel odgovornost za izgrede na včerajšnjih demonstracijah študentov in dijakov v Ljubljani, še visi v zraku. Politika in policija ocenjujeta, da sta za varnost na dogodku v prvi vrsti odgovorna organizatorja – Študentska in Dijaška organizacija Slovenije (ŠOS in DOS). Zaradi škode, ki jo je na objektu kulturne dediščine povzročilo več deset mladih, je delo v parlamentu tudi danes nekoliko ovirano.
Središče Ljubljane je danes zavzelo več kot 8000 študentov in dijakov, ki so pod vodstom Študentske in Dijaške organizacije Slovenije kakšni dve uri strpno protestirali na Prešernovem trgu, ko pa so se premaknili pred poslopje Državnega zbora, so nastali izgredi. Organizatorji pravijo, da ne morejo prevzeti odgovornosti za gmotno škodo, saj je niso povzročili oni.