Petra Stopar
Petra Stopar je novinarka Radia Ognjišče.
Brez kajenja, brez tveganega uživanja alkoholnih pijač, z zdravo prehrano, s telesno dejavnostjo, ki jo izvajamo vsak dan, če se le da vsaj pol ure na dan, in če se le da, izogibanje stresu. To so priporočila za boj proti raku, ki jih je v pogovoru z nami poudarila družinska zdravnica dr. Jana Govc Eržen.
V Mladi Sloveniji – podmladku NSi so ogorčeni nad neokusno referendumsko kampanjo, ki jo vodijo zagovorniki družinskega zakonika. Marčevska številka Cicibana namreč objavlja zgodbico o dveh očkih, ob kateri uredništvo vzgojiteljem in učiteljem v branje priporoča že pripravljen učni program, ki vključuje tudi primere istospolnih življenjskih skupnosti.
Mineva prvi teden uradne kampanje o spornem družinskem zakoniku. Besedilo zakonika je obširno, saj ima kar 309 členov na 90 straneh. Ponuja več sistemskih rešitev na področju družinskega prava, toda v javni razpravi in v medijskih soočenjih so se mnenja zagovornikov in nasprotnikov med drugim kresala zaradi redefinicije družine. Ta je vidna skozi več členov, poudarjajo v Civilni iniciativi za družino in pravice otrok.
Pojem 'integriteta' povezujemo z etičnim in moralnim delovanjem, saj zajema vrednote kot so poštenost, verodostojnost in skladnost. V Društvu Integriteta so predstavili raziskavo o tem, kako močna je ta drža v slovenskem nacionalnem sistemu. Ugotovili so, da je najmočnejša na področju volilnega upravljanja, varuha človekovih pravic, računskega sodišča, sodstva in komisije za preprečevanje korupcije. Najbolj pa peša v civilni družbi, medijih, v zasebnem sektorju in pri organih pregona.
V javnih razpravah o družinskem zakoniku je največkrat slišano to, da pravica 'imeti otroka' ne obstaja. To se veže predvsem na člen v zakoniku, ki istospolnemu partnerju v partnerski skupnosti daje možnost posvojitve otroka svojega partnerja, in na člen o svobodnem odločanju o rojstvu otrok.