Mateja SubotičanecMateja Subotičanec
Aleš KarbaAleš Karba
Rok MihevcRok Mihevc

Nataša Ličen

Nataša Ličen je voditeljica na Radiu Ognjišče.

  • Kot za telesno je treba skrbeti tudi za duševno zdravje (photo: PixaBay)
    16.10.2020, 11:08

    Za uspešno zdravljenje je treba zdraviti tudi dušo

    Ob diagnozi se v trenutku spremeni podoba sveta. Zato je tako pomembno, kako zdravnik spregovori o stanju bolezni, poteku zdravljenja in načrtu za naprej. Način mora biti primeren posamezniku, da se ne ustvarijo dodatna napetost, stigma in strah, ki bi v prihodnje lahko blokirali sodelovanje pacienta pri marsikdaj napornem načinu zdravljenja.

  • Ne pustimo, da nas čustva preplavijo, mi upravljamo s čustvi in izbiramo misli (photo: Pixabay)
    15.10.2020, 17:40

    S pogosto kritiko spreminjamo možgane

    Kar mislimo, to hranimo. Prepogosto kritiziranje v možganih spodbuja proces pritoževanja. In, dovolj je. Pred desetletjem, ko smo se soočali z negotovostjo ekonomije in posledično gospodarstva, se je med ljudmi hitro širilo vsesplošno nezadovoljstvo. Blanka Tacer je bila med tistimi, ki je želela to čim prej zaustaviti in z Nastjo Mulej sta takrat iskali rešitve, kako konkretno spodbujati k iskanju ustvarjalnega in možnih poti naprej.

  • V odnosu ne gre za spreminjanje, ampak za sprejemanje. (photo: Pana Kutlumpasis / Pixabay)
    11.10.2020, 06:00

    Alenka Rebula: Težava naših odnosov je, ker vsi nekaj hočemo narediti z drugimi!

    V sobivanju so mnogi osamljeni, ne čutijo prave pripadnosti in sprejetosti. Preveč je tekmovanja in primerjanja, premalo sprejemanja in iskrenih spodbud. Ko zanimam druge, me to oživlja. Krepimo dobrohotno sprejemanje drug drugega, še posebej v zahtevnih časih sprememb.

  • Oris ozemlja po plebiscitu  (photo: Arhiv)
    10.10.2020, 10:32

    Sto let od koroškega plebiscita

    Dogodek je, kot še mnogo drugih, pred stoletjem boleče zarezal v narodno telo, takrat že tako ali tako močno ranjeno in obolelo. Razpravo o zgodovini, kako bi lahko bilo, če bi bilo, prepuščamo presoji posameznika in strokovnjakov, posebej, ker v toku časa lahko hitro hote ali nehote pozabimo zgodovinska dejstva in lahko spregledamo širino okoliščin, ki so botrovale takratnemu dogajanju.

  • Jan Šubelj v studiu Radia Ognjišče (photo: Nataša Ličen )
    09.10.2020, 22:00

    Jan Šubelj, še ne polnoleten, mednarodni šahovski mojster: »Kot šahovnica je življenje, se zgodijo v njem tudi slabe poteze.«

    Toda, je dodal v pogovoru za Radio Ognjišče, pridejo nove priložnosti, ko jih lahko popravimo. Jan Šubelj je letošnje poletje na mednarodnem odprtem turnirju v Avstriji izpolnil še zadnjo normo za dosego naziva mednarodni prvak v šahu.