Mirjam Judež
Mirjam Judež skrbi, da nekatere zanimive oddaje lahko tudi preberete.
V Svetovalnici smo se posvetili problematiki prehranjenih otrok. Kako se spopasti s tem izzivom? Ko sami ne zmoremo in opažamo, da se teža našega otroka nagiba v nezdravo smer, nam lahko pomaga ustanova, kot je Bolnišnica za otroke, ki deluje v Šentvidu pri Stični. V studiu smo gostili prehransko svetovalko Barbaro Zajc Tekavec in pediatrinjo Tino Kaparić Kersnik. »V našem timu so vključene psihologinje, psihoterapevtke, vsak naš bolnik je vključen v skupinsko in individualno obravnavo. Pomagamo jim krepiti samopodobo, ki je velikokrat načeta, saj so žrtve zbadanj sovrstnikov. Pomembna je krepitev motivacije. Uvajanje sprememb je težko za vse, moraš imeti dovolj močno motivacijo, da to spelješ. Lepo je spremljati napredek teh otrok, ki postanejo bolj zadovoljni, nasmejani, tudi z vrstniki se bolje razumejo.« Pogovor je vodila Tanja Dominko.
»Matematika je značilen predmet, kjer se lahko učenci leta in leta trudijo, potem se pa naenkrat odpre. V trenutku, ko ta mlad človek začuti, da stvar, za katero se je tako trudil, razume brez težav, se zasveti v očeh tega otroka največji možen lesk,« pravi dr. Katarina Kompan Erzar.
V novem letu bo v oddajah Za življenje vsako četrto soboto v mesecu naša gostja doc. dr. Andreja Poljanec, žena in mati petih otrok, po izobrazbi pa psihologinja, specialistka zakonske in družinske terapije, supervizorka, predavateljica, pisateljica. V oddajah bomo odpirali različne aktualne tematike, ki bodo pripomogle k bolj sočutnemu starševstvu, ki se ga, kot pravi naša gostja, v odnosih res ni treba bati. Tokrat smo govorili o samopoškodovanju, ki je med mladimi vse bolj prisotno. Tema je pomembna in potrebno je o njej govoriti, pisati. Oddajo, ki smo jo za vas pretopili tudi v pisno obliko, je vodila Mateja Feltrin Novljan.
Revija Prijatelji Radia Ognjišče je že pri naših najbolj zvestih poslušalcih, zdaj pa jo delimo tudi z vami, obiskovalci naše spletne strani. V njej je veliko bogatega branja. Naj naštejemo le nekaj zanimivih člankov.
V Svetovalnici smo govorili o nasilju nad starejšimi, o katerem se dolgo sploh ni govorilo. Starejši o tem, da doživljajo nasilje s strani lastnih otrok, vnukov ali negovalcev, zaposlenih v zdravstvu, domu za ostarele ali v socialnem varstvu, zelo težko govorijo. Z nami je bila članica Delovne skupine za nenasilje Darinka Klemenc, s katero se je pogovarjal Blaž Lesnik.