Mirjam Judež
Mirjam Judež skrbi, da nekatere zanimive oddaje lahko tudi preberete.
V misijonskem jutru je bil z nami kapucin br. Miha Sekolovnik. Z njim smo razmišljali o Božjem usmiljenju, ki je neskončno. Kaj pravzaprav to pomeni? Kaj je največji izraz Božjega usmiljenja, kako ga začutimo, komu je dano? Pogovor je vodil Blaž Lesnik.
Tretje misijonsko jutro smo govorili o ranah, ki ozdravljajo, ki jih nosimo s seboj morda že iz mladosti in vedno znova, ko tega ne želimo, pridejo na površje. Tudi te rane kličejo k ozdravitvi in prav je, da se jih lotimo na pravi način. V našem studiu smo gostili jezuita p. Tomaža Mikuša, duhovnega voditelja za zlorabljene in za tiste, ki trpijo zaradi travme splava. Pove, da je tudi sam doživel razne oblike ponižanja, nasilja v šoli, zato se lažje vživi in začuti bolečino teh, ki pridejo na duhovne vaje. »Vem, kaj je sram in ponižanje. Bog želi, da bi živeli izpolnjeno, ljubezni polno življenje, tega pa ne moremo, če nosimo v sebi neozdravljene rane,« pove. Z gostom se je pogovarjal Jože Bartolj.
V torkovem misijonskem jutru nas bodo nagovarjale svetopisemske besede »To delajte v moj spomin«. Ob tem bomo razmišljali, kaj nam pomeni evharistija. Svojo izkušnjo molitve, kakšna je njena moč, je z nami delila šolska sestra de Notre Dame s. Irena Jurgec: »Večerna sv. maša v samostanu mi je dragocen trenutek, da vse, kar sem ta dan živela, delala, prinesem na oltar. Vse mi je pri obhajilu vrnjeno, se vgradi v Kristusovo telo.«
Prvi gost v misijonskem jutru je bil prefekt ljubljanskih bogoslovcev dr. Matjaž Celarc. Govorili smo o moči Božje besede, ki je podnaslov današnjega dne. Je naš sogovornik dan začel z Božjo besedo? »V teh dneh sem v bratovščini Exodus 90, tako da me tudi na ta način Božja beseda spremlja, da v njej najdem moč in v njej rastem.«
V tednu katoliškega šolstva smo se dotaknili vzgoje za kreposti, ki naj bi vodila do oblikovanja značajsko plemenitega človeka. Katoliške šole so po svojem poslanstvu usmerjene v celostni razvoj mladega človeka, kar vključuje tudi rast v svetosti. Z nami je bila psihologinja s Škofijske gimnazije Antona Martina Slomška Barbara Babšek. Z njo se je pogovarjal Blaž Lesnik. Vabljeni k prebiranju zanimivega pogovora o krepostih in vrednotah. Poznamo sploh razliko med tema dvema pojmoma? Vemo, kaj sploh so kreposti?