Maja Morela ČukMaja Morela Čuk
Matej KržišnikMatej Kržišnik
Alen SalihovićAlen Salihović

Marta Jerebič

Marta Jerebič je novinarka informativnega programa Radia Ognjišče.

  • Nadškof Ivan Jurkovič (photo: Rok Mihevc)
    06.09.2020, 09:40

    Nadškof Jurkovič: V boju proti covidu-19 sodelujejo vsi, razen farmacevtske industrije

    Gost oddaje Iz življenja vesoljne Cerkve je bil vatikanski predstavnik pri uradih Združenih narodov v Ženevi, nadškof Ivan Jurkovič. Komentiral je več aktualnih tem, od tekme za cepivo proti covidu-19 do migracij in dronov.

  • Mediji tudi danes pod vplivom levice? (photo: pixabay.com)
    03.09.2020, 13:13

    Dr. Tadej Jakopič: V Cerkvi smo vsi na nek način tiskovni predstavniki

    S prvim septembrom je vodenje Tiskovnega urada Slovenske škofovske konference prevzel dr. Tadej Jakopič. Poznamo ga kot predsednika Slovenske asociacije suverenega malteškega reda, voditelja romanj, na Radiu Ognjišče pa že vrsto let pripravlja nedeljsko večerno oddajo S klasiko drugače. Kakšno strategijo odnosov z javnostmi si je zamislil?

  • Tadej Jakopič (photo: SŠK)
    01.09.2020, 14:17

    SŠK ima novega tiskovnega predstavnika

    Slovenska škofovska konferenca ima novega tiskovnega predstavnika. Dr. Davida Kranerja, ki je to delo opravljal zadnji dve leti, bo zamenjal dr. Tadej Jakopič, sicer predsednik Slovenske asociacije suverenega malteškega reda. Naslov doktor znanosti ima s področja religiologije.

  • Zaščita življenja, splav (photo: Pixabay)
    20.08.2020, 09:42

    Ugovor vesti kot modna muha?

    Slovenska ustava na dveh mestih ureja pravico do ugovora vesti. V 123. členu dopušča ugovor vesti vojaški obveznosti, v 46. členu pa na splošno obravnava možnost, da zakonodajalec uredi ugovor vesti tudi na drugih področjih. V oddaji Sreačanja smo govorili o tem, kako je to urejeno na področju zdravstvene dejavnosti. Z nami sta bila predsednik Združenja slovenskih katoliških zdravnikov Janez Dolinar in predsednica Združenja farmacevtov za življenje Anja Kastelic.

  • Papež Frančišek (photo: Michael Ehrmann / Cathopic)
    19.08.2020, 15:21

    Papež: Žalostno bi bilo, če bi prednost do cepiva imeli najbogatejši

    Žalostno bi bilo, če bi prednostni dostop do cepiva proti covidu-19 imeli najbogatejši. Na to je pri današnji splošni avdienci opozoril papež Frančišek. Govoril je o družbenih krivicah in prednostni odločitvi Cerkve za uboge.

Avdio player - naslovnica