Radio Ognjišče
Matjaž MerljakMatjaž Merljak
Marko ZupanMarko Zupan
Marcel KrekMarcel Krek

Marta Jerebič

Marta Jerebič je novinarka informativnega programa Radia Ognjišče.

  • 23.04.2016, 07:00

    Nabirka za Ukrajino

    Po vseh katoliških cerkvah v Evropi, tudi v Sloveniji, bo nabirka te nedelje na papeževo pobudo namenjena za Ukrajino. Kot poročajo tamkajšnji škofje, so ljudje zaradi vojne že povsem izčrpani. V državi primanjkuje zdravil, inzulina za diabetike, anestetikov za ljudi, ki potrebujejo operacije. Zelo veliko je brezdomcev, pojavljajo se velike duševne travme. Ukrajino je zapustilo pol milijona ljudi, dva milijona je notranje razseljenih. Najmanj milijon ljudi trpi zaradi lakote. Zaradi položaja v Siriji in Iraku je vsa pozornost usmerjena v Bližnji Vzhod in ljudje so prepričani, da je vojne v Ukrajini že konec, da ruske zasedbe ni več. Toda ta se nadaljuje, opozarjajo škofje. Vsak dan se slišijo streli, skoraj vsak dan umirajo ljudje.

  • Papež z družinami (photo: Radio Vatikan)
    22.04.2016, 14:08

    Amoris Letitia v slovenščini konec junija

    Slovenski prevod papeževe posinodalne apostolske spodbude Amoris laetitia bo izšel predvidoma konec junija, je sporočil tiskovni urad Slovenske škofovske konference. Izšel bo v zbirki Cerkveni dokumenti pri založbi Družina.

  • Kaldejski katoliški patriarh Louis Sako (photo: ARO)
    22.04.2016, 09:36

    Patriarh Sako: "Vkorakajte že enkrat"

    Kaldejski katoliški patriarh Louis Sako je znova pozval papeža Frančiška, naj obišče Irak. To bi bilo po njegovih besedah za močno preizkušane še zadnje kristjane v deželi nujno potrebno znamenje spodbude, naj ne zapustijo svoje domovine. Zahodne države pa je pozval, naj odločneje nastopijo proti teroristom Islamske države.

  • Skupina beguncev, ki jih je papež vzel s sabo v Rim (photo: Radio Vatikan)
    18.04.2016, 15:13

    Tri sirske družine: Frančišek nam je znova dal življenje

    Spletni portal Vatican Insider prinaša pričevanja treh družin, ki jih je papež Frančišek pripeljal iz begunskega centra na Lezbosu v Rim. Začetno gostoljubje jim nudi Skupnost svetega Egidija, ko bo vse urejeno, pa naj bi se pridružile drugima dvema družinama, ki jih je pod svoje okrilje že pred časom sprejela vatikanska župnija sv. Ane.

  • Množica vernikov pričakala relikvije sv. Leopolda Mandića (photo: ARO)
    18.04.2016, 13:31

    VIDEO: Relikvije Leopolda Mandića v Ljubljani

    Relikvije sv. Leopolda Mandića, ki je poleg sv. p. Pija zavetnik leta usmiljenja, so se danes ustavile tudi v Ljubljani. V češčenje vernikov bodo do 17. ure izpostavljene v župnijski cerkvi v župniji Ljubljana - Štepanja vas, nato jih bodo prenesli nazaj v Padovo. Ob tej priložnosti je slovesno sveto mašo v Štepanji vasi daroval ljubljanski nadškof Stanislav Zore, ki je po zgledu Mandića pozval k boju za človeka, prizadevanju za edinost v družini in župniji ter naši lastni svetosti.

Avdio player - naslovnica