Radio Ognjišče
Petra MalenšekPetra Malenšek
Mark GazvodaMark Gazvoda
Tanja DominkoTanja Dominko

Marta Jerebič

Marta Jerebič je novinarka informativnega programa Radia Ognjišče.

  • Film Pot do Svetega sedeža (photo: Kolosej)
    11.03.2016, 10:13

    Film Papež Frančišek: Pot do Svetega sedeža

    Ob tretji obletnici izvolitve papeža Frančiška v Slovenijo prihaja film Papež Frančišek: Pot do Svetega sedeža. V njem skozi oči mlade španske novinarke Ane sledimo življenjski poti številnih preizkušenj, ki so izoblikovale Jorgeja Maria Bergoglia na poti do voditelja katoliške Cerkve. Predpremiera filma bo v nedeljo, 20. marca, v Koloseju, na sporedu pa bo od 24. marca, tudi v Kinu Komuna. Novinarji in drugi predstavniki Cerkve v Sloveniji smo si film že lahko ogledali. Med gledalci so bili tudi ljubljanski nadškof Stanislav Zore, poznavalec filmov p. Andraž Arko in prevajalec Andrej Turk. Po ogledu so spregovorili o svojih vtisih.

  • Družina (photo: ARO)
    11.03.2016, 07:12

    Papež: Družine naj dobijo potrebno podporo!

    Splošni molitveni namen papeža Frančiška za mesec marec se glasi: da bi družine v stiski dobile potrebno podporo in da bi otroci lahko odraščali v zdravem in mirnem okolju. Tako kot je običajno od januarja dalje, je sveti oče temu molitvenemu namenu posvetil posebno video sporočilo.

  • Grafit na frančiškanski cerkvi v Ljubljani (photo: Svet katoliških laikov Slovenije)
    10.03.2016, 14:33

    Prepoved javnega izpovedovanja vere vodi v totalitarno družbo

    Svet katoliških laikov Slovenije je ogorčen nad nedavnimi napadi na versko svobodo, ki se izražajo prek grafitov, pa tudi v izjavah nekaterih javnih oseb in ustanov zaradi molitve pred porodnišnico. Po mnenju ministrstva za delo, družino in enake možnosti naj bi tiha molitev kršila pravice žensk do splava. Varuh človekovih pravic pa je na spletni strani objavil, da gre pri molitveni pobudi za svojevrstno ‘nasilje’ nad že doseženimi pravicami žensk in da se z molitvijo nadleguje ženske različnih prepričanj, kar naj bi spadalo med oblike diskriminacije. Katoliški laiki poudarjajo, da prepoved javnega izpovedovanja vere vodi v totalitarno družbo.

  • 10.03.2016, 07:46

    P. Lombardi o tretjem letu Frančiškovega papeževanja

    V nedeljo, 13. marca, bodo minila natanko tri leta, odkar je bil za Petrovega naslednika izvoljen Jorge Mario Bergoglio. Papež Frančišek je lani na ta dan napovedal sveto leto usmiljenja. Prav s to napovedjo se je tako začelo njegovo tretje leto v Vatikanu, ki je bilo zelo intenzivno in bogato s pomenljivimi trenutki za življenje Cerkve in sveta.

  • 10.03.2016, 07:41

    Komisija o Stepincu

    Papež Frančišek je pet katoličanov, tri škofe in dva akademika, imenoval za člane mešane katoliško-pravoslavne komisije, ki bo preiskovala vojne zapiske blaženega kardinala Alojzija Stepinca, so poročali hrvaški mediji. Srbska pravoslavna cerkev je v komisijo že imenovala svoje člane.

Avdio player - naslovnica