Marjana Debevec
Marjana Debevec je novinarka na Radiu Ognjišče.
Papež Frančišek je letošnjo poslanico za svetovni dan miru posvetil pomenu dobre politike. V slovenskem prevodu je o njeni vsebini spregovoril urednik zbirke Cerkveni dokumenti dr. Rafko Valenčič.
Mednarodna glasbena skupina Gen Verde ta konec tedna predstavlja nov spektakel, ki sporoča, da sta bratstvo in mir odvisna od vsakega posameznika. Današnjega koncerta v Loppianu v Italiji, ki se je začel ob 15. uri, se udeležuje tudi večja skupina iz Slovenije.
V teh dneh objavljamo poglede za nazaj in načrte za prihodnost slovenskih ordinarijev. Koprski škof Jurij Bizjak poudarja, da so si v letu 2018 prizadevali pomnožiti sadove Duha, izboljšati preureditev župnij, okrepiti delovanje Karitas, skrbeti za sakralno dediščino, uvedli pa so tudi solidarnostni sklad za duhovnike in odprli duhovniški dom v Šempetru. V tem letu nekih posebnih novosti v koprski škofiji ne bo. Med obiskom Ad limina apostoloroum letos spomladi pa je škof Bizjak predstavil delo naše cerkvene pokrajine na Kongregaciji za nauk vere.
Obhajamo god nedolžnih otrok, ki je v Sloveniji tudi Narodni dan molitve za nerojeno človeško življenje. Na ta dan še posebej molimo za vse nerojene otroke, splavljene in tiste, ki jim grozi splav, pa tudi prosimo za ozdravljenje ran. V Zavodu Živim zato v Marijini kapeli pri sv. Jožefu v Ljubljani nocoj ob 19.00 pripravljajo spominsko mašo za ozdravljenje po izgubi otroka v nosečnosti ali po njej.
Opoldne se je na Trgu sv. Petra v Vatikanu znova zbralo veliko ljudi. Papež Frančišek je vsem spregovoril o pomenu današnjega godovnega dne svetega mučenca Štefana, ki lahko po eni strani preseneča, saj se nam mučeništvo ne zdi prav v sozvočju z včerajšnjim veseljem betlehemske noči. Vendar je sveti oče kaj hitro razrešil dilemo, saj je pojasnil, da bo Dete Jezus, ki je učlovečeni Bog, človeštvo odrešil prav s svojo smrtjo na križu.