Maja MorelaMaja Morela
Marko ZupanMarko Zupan
Tanja DominkoTanja Dominko

Marjana Debevec

Marjana Debevec je novinarka na Radiu Ognjišče.

  • Preganjanje Kristjanov (photo: CTV)
    26.12.2018, 07:10

    Kristjani še vedno zatirani v 38 državah

    Obhajamo god prvega mučenca za Kristusa sv. Štefana. Ob tem se spominjamo vseh kristjanov, ki so še danes preganjani zaradi svoje vere. V svetu namreč kar vsak sedmi kristjan živi v državi, kjer je krščanstvo zatirano.

  • Papež pri polnočnici (photo: Vatican insider)
    25.12.2018, 09:05

    Papež pri polnočnici: Ali lomim moj kruh s tistim, ki ga nima?

    Pri polnočnici je papež izpostavil protislovje na eni strani redkih, ki »se obilno gostijo« in mnogih, ki ne vedo, kako preživeti. Povabil nas je, naj presežemo sebičnost, da ne bi padli v prepad posvetnosti.

  • Domovina (photo: Domovina.je)
    24.12.2018, 13:52

    Če niti Žiga Turk, kdo, dragi “pravoverni” levičarji, je za vas sploh še sprejemljiv?

    Kako vplivni so v Sloveniji nekateri pravoverni levičarji, ki se borijo proti “ekstremistom” na desnici, je iz dneva v dan bolj jasno. Gre za relativno nepomembne ljudi, ki s svojimi tviti in izjavami na socialnih omrežjih dosegajo na prvi pogled nemogoče stvari.

  • Asia Bibi (photo: Vatican Insider)
    24.12.2018, 10:42

    Sladko grenki božič za Asio Bibi

    Pred božičem se še posebej spominjamo kristjanov, ki bodo božič obhajali v negotovosti in pomanjkanju. V Pakistanu, kjer so kristjani zaradi spornega zakona o bogokletju še vedno preganjani, bodo mnogi božič preživeli v zaporu. Asia Bibi pa bo lahko po devetih letih praznovala na svobodi, čeprav še vedno ne s svojo družino.

  • P. Francesco Patton (photo: )
    24.12.2018, 09:41

    Kustos Svete dežele: Jezus prihaja v temine tega sveta

    Kustos svete dežele p. Francesco Patton je v božičnem sporočilu spomnil na mnoge ljudi, ki še vedno živijo v primežu nasilja.