Alen Salihović
Alen Salihović je urednik informativnega programa Radia Ognjišče.
V programu Radia Ognjišče smo gostili evropsko poslanko iz vrste Evropske ljudske stranke/Slovenske demokratske stranke Romano Tomc. Spregovorila je o temah zadnjega zasedanja, o zapletih pri dobavi cepiv, pa tudi o prvem letu dela vlade pod vodstvom Janeza Janše. Nismo pa mogli mimo razprave o svobodi medijev v Sloveniji v Evropskem parlamentu.
Slovenija bo v drugi polovici leta predsedovala Svetu Evropske unije. Gre za zgodovinsko nalogo, ki jo je vlada pod vodstvom Janeza Janše enkrat že odlično izpeljala. O tem, katere so prednostne naloge pa tudi o drugih zunanjepolitičnih temah smo v Pogovoru o spregovorili z zunanjim ministrom dr. Anžetom Logarjem. Zanimalo nas bo tudi sodelovanje naše države s sosedami in tudi z velesilami kot so ZDA, Rusija in Kitajska.
V oddaji »Spoznanje več, predsodek manj« smo gostili vrhovna sodnika Barbaro Zobec in Jana Zobca. Z njima smo se ustavili pri oprostilni sodbi Milka Noviča za umor Janka Jamnika, pa tudi o razmerah na Vrhovnem in Ustavnem sodišču. Zanimal nas je komentar gostov na zadevo, da je ustavni sodnik Rok Čeferin konec lanskega leta obvestil sodnike, da je pred časom pomotoma sodeloval pri dopisnem odločanju o zadevi, v kateri bi moral biti izločen. Kar nekaj je bilo odločitev ustavnih sodnikov, ki so razburile, zato nas je zanimalo še, kako morajo biti stališča na Ustavnem sodišču argumentirana.
Vlada Janeza Janše, ki je svoje delo začela pred enim letom, se že od vsega začetka sooča z napadi. Pa ne zgolj s strani opozicije in drugih deležnikov, ampak tudi s strani medijev. Zgodba se ponavlja vedno, ko je na oblasti desna vlada, je dejal publicist in predsednik Združenja novinarjev in publicistov Matevž Tomšič. Podobno ocenjuje tudi profesor Andrej Fink.
Ob 75-tem letu življenja in 20-tem letu škofovske službe smo v oddaji „Naš gost“ gostili beograjskega nadškofa msgr. Stanislava Hočevarja. Kljub temu, da je želel v misijone, je njegova pot šla drugam. Spoznali ste lahko njegovo življenjsko pot, ki se je začela 12. november 1945 v Jelendolu pri Škocjanu. Spregovoril je o vzgoji v družini, pomenu družine pri oblikovanju posameznika, pa tudi o klicu „Hodi za menoj“, o 12. letnem vodenju slovenske salezijanske družine, dela z mladimi in odhoda v Beograd, kjer kot škof opravlja veliko ekumensko delo.