Alen Salihović
Alen Salihović je urednik informativnega programa Radia Ognjišče.
Sveti sedež je sporočil, da bo papež Frančišek na povabilo predsednika Mongolije in tamkajšnjih cerkvenih oblasti opravil apostolsko potovanje v Mongoliji od 31. avgusta do 4. septembra 2023. Program in dodatne podrobnosti bodo objavljeni v prihodnjih tednih.
Ustavno sodišče je objavilo ločena mnenja glede odprave zadržanja novele zakona o RTVS. Sodniki poudarjajo, da sodišče ni v krizi. A so tudi kritični. Rok Svetlič pravi, da so izigrali zakon in da novela v delu ne bo dočakala ustavne presoje.
Po dokaj mokrem in hladnem maju se danes začenja meteorološko poletje. V prvih poletnih dneh se obeta nekoliko toplejše vreme, izrazito visokih temperatur pa ne bo. Tudi kakšnega vročinskega vala še ni na vidiku, pravi vremenski prognostik Blaž Šter. Dolgoročne napovedi sicer kažejo, da naj bi bilo letošnje poletje nadpovprečno vroče.
V teh dneh, posebej pa še pred spominsko slovesnostjo v Kočevskem Rogu se spominjamo pobitih domobrancev in drugih žrtve revolucionarnega nasilja. Med njimi je bil tudi prof. dr. Lambert Ehrlich. Slavnostna govornica na nedavni komemoraciji je bila zgodovinarka dr. Helena Jaklitsch. Na Streliški ulici v Ljubljani so ga komunisti umorili 26. maja 1942. Te obletnice so se nedavno spomnili v Ljubljani.
V Kopru je bila danes novinarska konferenca pred Forumom za dialog in mir v Evropi in na Balkanu. Da je vse nared za srečanje so povedali koprski škof Jurij Bizjak, murskosoboški škof Peter Štumpf, sociolog in promotor dialoga med verstvi Silvester Gabršček, koprski stolni župnik Primož Krečič in Aleks Birsa Jogan, ki je predstavil programa za mlade.