Alen Salihović
Alen Salihović je urednik informativnega programa Radia Ognjišče.
»Sistem, ki ima resnične probleme na ravni oblikovanja volilne in politične volje, ni demokracija.« Tako je za Radio Ognjišče dejal ustavni sodnik ddr. Klemen Jaklič. Spregovoril je o tem, kakšni morajo biti delujoči predpogoji za demokratično delovanje države.
Novi koronavirus je ves svet spodbudil k tekmi iskanja zdravila in cepiva. Če prvega še ni mogoče pričakovati pa je več uspeha z drugim. Vodja vladne svetovalne skupine za covid-19, infektologinja dr. Bojana Beović ocenjuje, da bi lahko prve rezultate cepiv, ki so trenutno v fazi testiranja imeli do konca leta. Kar zadeva zdravil, pa tako kot drugod po Evropi tudi v Sloveniji ostaja v uporabi do sedaj edino potrjeno zdravilo proti bolezni covid-19, to je remdesivir. Za Radio Ognjišče je Beovićeva spregovorila tudi o tem, kateri so najpogostejši zapleti pri bolnikih s covid-19.
V Medžugorju se je končal 31. Mednarodni molitveni festival mladih. Sklepno sveto mašo je daroval sarajevski kardinal Vinko Puljić, ki je vernike uvodoma povabil, da naj na poseben način molijo za svetega očeta, ki jih je objel s svojo očetovsko ljubeznijo preko pozdrava ob začetku festivala. Mladim je po poročanju Radia Mir Medžugorje položil na srce, da je velika napaka tistih, ki trdijo, da ni trpljenja. To je laž in dodal, da za kristjane predstavlja upanje Vstali, ki nas opogumlja in vodi.
Bodo morale bolnišnice zaradi širjenja virusa omejevati druge programe? To je vprašanje, ki bo po besedah infektologinje dr. Mateje Logar v ospredju, če bolnišnice ne bodo dobro pripravljene na jesen, ko bomo priča povečanemu številu respiratornih obolenj in okuženih z novim koronavirusom. Kot je pojasnila, se pri 90 odstotkih ljudi simptomi na okužbo pojavijo v manj kot sedmih dneh. V pogovoru za Radio Ognjišče je opozorila še, da so pevske vaje, poroke, pa tudi pogrebi, kraji, kjer je širitev virusa precejšnja.
V Medžugorju se končuje 31. Mladifest, ki se ga tokrat zaradi epidemije novega koronavirusa udeležuje bistveno manj mladih. Zaradi tega številni po vsem svetu dogajanje spremljalo s pomočjo družbenih medijev. Sinoči je sveto mašo daroval in zbrane nagovoril apostolski vizitator za Medžugorje nadškof Henryk Hoser.