AUDIO: Kako bivati skupaj na podlagi Božjih zapovedi?
Slovenija | 17.10.2016, 16:40
V Gibanju Za otroke in družine ocenjujejo, da je treba napore civilne družbe predstaviti na političen način. Na taboru v Slovenski Bistrici so zato sprejeli deklaracijo o tem, v kakšni državi želijo živeti.
Od 500 do 600 udeležencev tabora Gibanja Za otroke in družine, ki so prišli iz vseh koncev Slovenije, je bistvo dogodka zajelo v desetih točkah. Sporočili so, da sanjajo o državi, ki bo tudi nerojenim otrokom priznala pravico biti človek, ki bo spoštovala družinske vezi ter bo staršem pustila vzgajati svoje otroke v ljubezni in po svojih vrednotah, ki bo upoštevala, da so stari starši del družine in poleg staršev svojim vnukom najbližji, o državi, v kateri bo mogoče živeti skladno z Božjimi, naravnimi in gospodarskimi zakonitostmi, v kateri bodo socialne službe razumele ljubezen med starimi starši in vnuki ter ne bodo nasilno trgale teh čustvenih vezi, o državi, ki bo omogočala, da človek od poštenega dela dostojno živi, ki mladih in podjetnikov ne bo podila v tujino, v kateri bo svoboda izražanja misli veljala za vse, ne le za tiste, ki so všeč elitam, o državi, ki spoštuje svoje prednike, tudi tako, da jih dostojno pokoplje, v kateri se bo mogoče kljub razlikam pogovarjati in iskati skupne rešitve.
"Pomembno je, da ljudje, ki verjamemo, da je mogoče skupaj bivati na podlagi desetih Božjih zapovedi, to razumevanje vere in skupnega bivanja vnesemo v parlament," je za naš radio strnil član Gibanja Za otroke in družine Franc Donko. Prepričan je, da je slovenska družba pripravljena na spremembe. "Leta 1990 smo imeli ljudje velike sanje z veliko upanja. Vemo, kako je bila krščanska demokracija močna, kako so bile močne vse pomladne stranke. Zdaj so ljudje doživeli tudi veliko razočaranje, izgubili so občutek, na koga se lahko v svojih vrednotah naslonijo. Verjamem, da Gibanje Za otroke in družine lahko prispeva k povrnitvi tega občutka." Donko meni, da je mogoče vrniti tudi sanje. Pri tem lahko po njegovih besedah veliko naredi vsak posameznik, tako na volitvah kot tudi z vsakdanjim prizadevanjem v svoji družini in delovnem okolju.