Nataša LičenNataša Ličen
Jaka KorenjakJaka Korenjak
Andrej ŠinkoAndrej Šinko

SDS o medijskih napadih na stranko: Vedno je tako, ko dregnemo v rdeče božanstvo iz Murgel

Slovenija | 21.05.2016, 18:12

V SDS so se odzvali na poročanja glede odhodov vidnih članov iz stranke in ugibanj, da o tem razmišlja nekaj poslancev. Kot navajajo na spletni strani stranke, izstope obžalujejo, prihodi v SDS in odhodi iz nje pa so vedno bili.

Zapis stranke objavljamo v celoti

Tistim medijem, ki se bolj kot z oblastjo in njeno ustavno odgovornostjo za skupno dobro ukvarjajo z opozicijsko SDS sporočamo, naj se pogledajo v ogledalo. Videli bodo, da namesto na nogah stojijo na glavi.

Slovenska demokratska stranka kot pravna in politična naslednica SDSS in SDZ (obe predhodnici sta bili ustanovljeni leta 1989) deluje že polnih 27 let in danes predstavlja daleč najbolj stabilno demokratično politično stranko v Sloveniji. V tem času je na novo zaživelo in razpadlo na desetine drugih političnih strank. Nekatere med njimi, ki so celo vodile slovenske vlade, danes ne obstajajo več, ker so jih zapustili vsi člani, predvsem pa volivci. Nobeni od njih slovenski režimski mediji v času razpadanja niso posvetili toliko pozornosti kot nekaj izstopom iz opozicijske SDS. Ta tema se v slovenskem medijskem prostoru praviloma pogreje vedno, kadar SDS prepričljivo vodi v podpori javnega mnenja. Praviloma pa vedno takoj zatem, kadar problematiziramo kako dejanje njihovega rdečega božanstva iz Murgel.

Danes je v Državnem zboru 8 strank, še več jih deluje izven parlamenta. Vsak lahko svobodno izbere tisto, v kateri deluje. Odkar SDS obstaja, so vanjo novi člani vstopali, nekateri pa so jo tudi zapuščali, kar je povsem normalen demokratičen proces, ki se odvija v vseh državah z večstrankarskim sistemom. V zadnjem obdobju v SDS vstopi vsak mesec več novih članov kot jih lahko vidimo na zborih članstva večine ostalih strank v državi. Nekateri vidni in t.i. vidni člani so stranko tudi zapustili. Nekateri pa so postali »vidni člani« šele po izstopu, ker se jim je medijski prostor v Sloveniji nenadoma odprl. Razlogi za izstope so različni, tako kot smo različni ljudje. Vedno jih na različnih nivojih analiziramo in skušamo odpraviti vzroke, ki so jih povzročili, kadar le ti niso vrednostne ali karierne narave. Vse izstope z redkimi izjemami v SDS obžalujemo. Še posebej tiste, ko »vidni član« izstopi potem, ko ni ponovno izvoljen na plačano funkcijo, ko ga konkurenčni kandidacijski postopek ne uvrsti na volilno listo ali ko zaradi zmanjšanja sredstev izgubi delovno mesto v strokovni podpori stranke. Te primere obžalujemo zato, ker se ob njih velikokrat izkaže, da s temi posamezniki nismo delili skupnih vrednot, ampak zgolj funkcije oziroma službe. A takih primerov je bilo v dolgoletni zgodovini stranke kljub »zunanji pomoči« malo, zato je SDS danes edina stranka v Sloveniji, ki ima več kot 10% podporo volivcev in ki je starejša od dveh let. In ki jo kljub dolgoletnim poskusom diskreditacij stranke in njenih predsednikov od Tomšiča, Pučnika in Janše - pri katerih se je uporabljalo in zlorabljalo državne institucije, državne medije in udbovsko omrežje – ni uspelo uničiti. SDS bo kot doslej še naprej delala za skupno dobro in si prizadevala za resnico in pravico v Sloveniji.

Tistim izven SDS, ki vsake toliko časa kampanjsko širijo paniko in zgražanje nad tem, kaj se dogaja v naši stranki sporočamo, naj se brigajo zase. Če želijo soodločati o vodstvu in programu stranke, naj se najprej v stranko včlanijo. Tistim medijem, ki se bolj kot z oblastjo in njeno ustavno odgovornostjo za skupno dobro ukvarjajo z opozicijsko SDS pa sporočamo, naj se pogledajo v ogledalo. Videli bodo, da namesto na nogah stojijo na glavi.

Vir: SDS

Slovenija, Politika
Predstavniki različnih cerkva po bogoslužju v evangeličanski cerkvi v Ljubljani (photo: Vatican media) Predstavniki različnih cerkva po bogoslužju v evangeličanski cerkvi v Ljubljani (photo: Vatican media)

Predolgo smo bili razdeljeni

Smo v tednu molitve za edinost med kristjani. Pri kapucinih v Celju bo nocoj ekumensko besedno bogoslužje, ki se ga bodo udeležili škof Maksimilijan Matjaž, evangeličanski škof Leon Novak, ...

Škof Anton Jamnik pred invaguracijo predsednika Donalda Trumpa (photo: osebni arhiv) Škof Anton Jamnik pred invaguracijo predsednika Donalda Trumpa (photo: osebni arhiv)

Kaj bo škof Jamnik podaril Trumpu?

Oči svetovne javnosti so danes uprte v Washington, kjer bo republikanec Donald Trump prisegel na položaj predsednika ZDA, ki ga je zasedal že med letoma 2017 in 2021. Slovesnosti bodo potekale ves ...

Trg svetega Petra, Vatikan (photo: Simone Risoluti) Trg svetega Petra, Vatikan (photo: Simone Risoluti)

Ko Bog daje, daje veliko

Božje znamenje je vedno preobilje. Na to je v opoldanskem razmišljanju na drugo nedeljo med letom spomnil papež Frančišek. Romarjem, zbranim na Trgu svetega Petra v Vatikanu, ter ljudem dobre ...

Dr. Bogomil Ferfila in dr. Božo Cerar z novinarko Heleno Križnik (photo: Rok Mihevc) Dr. Bogomil Ferfila in dr. Božo Cerar z novinarko Heleno Križnik (photo: Rok Mihevc)

O miru po Trumpovo in še čem…

Donald Trump je že prvi dan svojega drugega mandata na čelu ZDA podpisal vrsto izvršnih odredb in ukazov. Če bo izkoristil minimalno prevlado republikancev v kongresu, lahko marsikaterega uzakoni, ...

Študentka Ema (photo: Rok Mihevc) Študentka Ema (photo: Rok Mihevc)

Ko družbena omrežja služijo izobraževanju

Družbena omrežja lahko kot platformo uporabljamo tudi za izobraževanje in širjenje koristnih informacij. Tega se zaveda tudi študentka medicine na Medicinski fakulteti v Ljubljani Ema. S svojim ...