Zidanšek: Državljani želimo gospodarsko uspešno in evropsko usmerjeno Slovenijo
Slovenija | 12.05.2016, 10:13
Na današnji dan pred 28. leti je bila v Unionski dvorani v Ljubljani ustanovljena Slovenska kmečka zveza oziroma današnja Slovenska ljudske stranka. Bila je prva demokratična politična stranka po drugi svetovni vojni v Sloveniji. SLS je stranka, ki se po besedah predsednika Marka Zidanška zaveda odgovornosti do slovenskega kmeta, podeželja in delavca.
SLS je kot del Demosa odigrala pomembno vlogo za slovenski narod in za samo samostojnost države Slovenije, je v pogovoru za Radio Ognjišče dejal Zidanšek. "Z novim programom, ki je povezal evropsko izročilo krščansko demokratskih strank in pa naš dosedanji program, stranko približujemo širšemu krogu slovenskih državljanov. Prepričani smo, da je prenovljena stranka vredna njihovega zaupanja. Slovenski državljani si želimo gospodarsko uspešno in evropsko usmerjeno Slovenijo. Nov program stranke, sem prepričan, da na prepričljiv način povezuje naše politična stališča do posameznih družbenih področij."
Zidanšek je v nadaljevanju dejal, da si želijo velike Slovenije. "Velike predvsem do svojih državljank in državljanov, kjer bodo imeli delo in posledično tudi dostojno življenje."
Prav na današnjo obletnico SLS pa bo v Mariboru potekal prvi kongres Nove ljudske stranke Slovenije, kakor naj bi se odslej imenovala Županova lista nekdanjega mariborskega župana in poslanca Franca Kanglerja. Predsednik SLS Zidanšek je v odzivu na namero Kanglerja dejal, da ga ne preseneča neprimerna izbira imena za politično stranko, ki naj bi bila nova, sestavljajo pa jo stari obrazi z vprašljivo zgodovino.
"Ocenjujem, da je za to vlado sedaj že več kot leto in pol zamujenih priložnosti za Slovenijo. Da se v tej državi ne dogaja tisto, kar bi si želeli, da so na zadnjih parlamentarnih volitvah visoko zmagali z neko paradigmo nadmorlanosti in od tega ni ostalo nič," je dejal Zidanšek in opozoril na nekatere kot pravi "neumnosti vlade". Omenil je zgrešeno uvedbo davčnih blagajn, slabo črpanje evropskih sredstev, slabo kmetijsko politiko, ni pa mogel mimo afer, ki spremljajo vlado. Od izplačevanja dodatkov do odstopov ministrov in poslancev.