Papeževi molitveni nameni v video obliki
Cerkev po svetu | 05.01.2016, 12:34 Marta Jerebič
Jutrišnji praznik Gospodovega razglašenja bo za Vatikan oziroma za oznanjevanje evangelija tudi nekakšna nova prelomnica. Kot je znano, Cerkev vsak mesec objavlja papeževe molitvene namene, od jutri naprej pa bodo šli ti nameni tudi po novih poteh. Papež Frančišek jih bo v svojem maternem španskem jeziku predstavil prek videa, ki bodo podnaslovljeni še v nekaterih drugih jezikih. Vsak mesec si bomo video lahko ogledali tudi na družbenih omrežjih, kot so Facebook, Twitter, Instagram in Youtube.
Videe bodo pripravljali v sodelovanju z vatikansko televizijo CTV in komunikacijsko agencijo La Machi. Mednarodni voditelj apostolata molitve jezuitski pater Frederic Fornos je o tem za Radio Vatikan dejal: »Apostolat molitve je papeževa svetovna molitvena mreža. Mesečne papeževe molitve nam pomagajo, da bolje razumemo izzive današnjega sveta. Če jih spoznamo, smo lahko veliko bolj soudeleženi v tem svetu. In sicer, kot je dejal papež Frančišek, v duhu »solidarnosti, usmiljenja in sočutja do našega sveta. Nasičeni smo namreč z novicami in pretresljivimi podobami, ki pripovedujejo o človeškem trpljenju, saj istočasno občutimo vso našo nezmožnost, da bi posredovali."
Video bo vrhunske kakovosti, pripravljala ga bo strokovno usposobljena ekipa predstavnikov z vsega sveta. Vsak video bo predstavljen v 11 jezikih, da bodo lahko katoličani pa tudi vsi drugi ljudje, ki bi radi molili in kaj storili ob izzivih sveta, molili skupaj s papežem Frančiškom. To nam bo po besedah p. Fornosa pomagalo, da bi z molitvijo naredili nekaj več za izzive človeštva. »Moliti več« je želja papeža Frančiška za leto 2016. Lahko pa je pot tudi za vse nas. Papež Frančišek nam bo s to pobudo pomagal odpreti srce za druge, za velike izzive človeštva: »Ne gre za splošne stvari: gre za moške, ženske, družine, otroke. To nam pomaga biti soudeleženi v teh izzivih z našo molitvijo in našim delovanjem, da bi naš svet lahko postal svet večje solidarnosti in sočutja ter da bi tako premagali brezbrižnost,« je še dejal p. Fornos.