Tudi Italija o istospolnih porokah
Slovenija | 29.12.2015, 13:06 Marjana Debevec
Slovenska zavrnitev izenačitve istospolnih zvez z zakonsko zvezo moža in žene je imela pomembno sporočilo tudi za vso Evropo. Italija bo konec januarja v senatu sprejemala podoben zakon. Tudi v drugih državah se v imenu človekovih pravic vršijo podobni pritiski. Dan po slovenskem referendumu je nekdanji poslanec levosredinske Demokratske stranke in ustanovitelj časopisa La Croce Italijan Mario Adinolfi v intervjuju izpostavil vlogo Katoliške Cerkve v Sloveniji v tem boju za družino in dodal, da je zdaj na vrsti Italijanska škofovska konferenca.
V intervjuju, ki ga je prevedel p. Branko Cestnik, zagovornik klasične družine ter kritik pro-LGBT gibanj in lobijev Mario Adinolfi poudarja, da gre pri referendumu v Sloveniji za zelo pomembno zmago. Do zdaj sta bila v Evropi dva referenduma na to temo: irski in slovenski. O irskem referendumu, kjer so potrdili istospolne poroke, so časopisi seveda spregovorili na prvih straneh, o slovenskem skoraj nič. Vendar pa je poleg medijem kritiko Adinolfi namenil tudi Cerkvi na Irskem, ki se po njegovem ni dovolj potrudila. „Slovenska Cerkev pa se ni samo potrudila, ampak je tudi bila opogumljena s strani papeža Frančiška“, poudarja Adinolfi, ki je prepričan, da bi se morala oglasiti tudi Italijanska škofovska konferenca. Tako bodo tudi katoliški poslanci imeli jasno usmeritev, je prepričan.
Pa se vrnimo k evropskim medijem. Ti o referendumu v Sloveniji praktično niso poročali.
Časopis Corriere della sera je celo ponujal reklamo za nadomestno materinstvo. Poleg tega televizije večinoma v razprave vabijo LGBT aktiviste. Kdor jim oporeka, ga imajo za nazadnjaka. Medijska zgodba pa je povsem drugačna od resničnosti, poudarja italijanski komentator. Večina ljudi namreč močno nasprotuje posvojitvenim praksam za homoseksualne pare.
Čeprav veter odpora proti takšnim silam, ki rušijo družino, prihaja z Vzhoda, pa bo po Adinolfi novih besedah Italija imela odločilno vlogo. Odpor se v Italiji kaže že tri leta. In ta protiofenziva se lahko nadaljuje tudi v drugih deželah, začenši s Francijo in Španijo. Evropska socialistična protidružinska politika namreč pripelje do padca socialističnih voditeljev. Italijanski predsednik vlade Renzi bi to sporočilo moral slišati, poudarja. Spomnimo še to: 12. decembra so imeli v Rimu „nacionalni pohod za pravice LGBT“ , na katerem se je zbralo le 200 ljudi. Če se spomnimo trga Sv. Janeza, kjer se je na shodu za družino 20. junija zbralo milijon ljudi, bomo uvideli, v katero smer gre javno mnenje, ki ga ne predstavljajo časopisi, še poudarja Mario Adinolfi.