Jure SešekJure Sešek
Jaka KorenjakJaka Korenjak
Petra StoparPetra Stopar

Peticija proti teoriji spola v italijanskih šolah

Slovenija | 09.05.2015, 10:20 Marjana Debevec

41 italijanskih združenj je v tem tednu predsedniku republike Mattareli izročilo več kot 180 tisoč podpisov v podporo ne indoktrinirani šoli. V njej izražajo svoje nasprotovanje uvajanju teorije spola v javne šole. Medtem ko se javno mnenje usmerja predvsem na proteste proti šolski reformi, je namreč Komisija za kulturo pri italijanskem parlamentu preteklo nedeljo sprejela dopolnilo, ki uvaja lekcije enakosti spolov v vseh šolah.

Predsednik združenja Pro Vita Onlus Paolo Ondarza je za Radio Vatikan povedal, da jim razen predsednika republike nihče sploh ni odgovoril na njihovo peticijo, ki jo podpira kar 180.517 državljanov. Več organizacij sicer že tedne zbira številne primere uvajanja teorije spola v italijanske šole. „Pripravljamo tudi video, saj v Milanu, Perugi, Torinu v mnogih šolah in vrtcih otroke poučujejo o teoriji spola ter odprto govorijo o transsekasualnosti in homoseksualnosti“, je povedal Ondarza.

Za zdaj te teorije izvajajo predvsem prostovoljci, če pa bo amandma sprejet v senatu, bodo postale del obveznega učnega programa, za katerega nameravajo nameniti 200 milijonov evrov.

Ondarza je pri tem opozoril na nordijske države. Norveška je na primer ena od držav, ki so v zadnjih desetih letih najbolj podpirale teorijo spola. Danes pa lahko na spletu najdemo film z naslovom „Norveško protislovje“, ki prikazuje, kako so Inštitutu za teorijo spola odvzeli vsa državna sredstva, saj so se končno zavedli, da gre za absurdne, nesmiselne teorije. „Naj povem le en primer: norveški prof. Lippa je anketiral 200 tisoč ljudi iz 58 različnih kultur in v vseh primerih je prišel do zaključka, da se moški bolj nagibajo k mehanskih in tehničnim opravilom, ženske pa k delu, ki služi ljudem. Te študije dokazujejo, da smo si moški in ženske med seboj biološko različni.“

Rezultati raziskave po besedah Paola Ondarze dokazujejo, da ne gre za družbene stereotipe, proti katerim naj bi se borila teorija spola v imenu enakosti, ki pa izbriše vsako naravno razliko. „Stereotipi res obstajajo. To so ženske kot objekt, hiperseksualizirane ženske; to so nezvesti moški z lepimi avtomobili, ki mlada dekleta silijo v anoreksijo in druge bolezni motenj hranjenja. Ti stereotipi, ki jih spodbujajo naši mediji, škodujejo družbi in se moramo proti njim boriti“, še meni Ondarza.

Slovenija, Svet
Papež na srečanju z mladimi v Benetkah (photo: Vatican Media) Papež na srečanju z mladimi v Benetkah (photo: Vatican Media)

Papež v Benetkah

Papež Frančišek se je dopoldne mudil v Benetkah. V mestu na vodi se je mudil približno 5 ur, v tem času pa obiskal ženski zapor, nagovoril umetnike na beneškem bienalu in se srečal z mladimi, ...

Naslovnica knjige V postelji s sovražnikom (photo: ) Naslovnica knjige V postelji s sovražnikom (photo: )

Živela sem z romantičnim narcisom

Vse, kar si je Petra Strelec želela, je bila ljubezen, spoštovanje, nežnost in varnost. Vse tisto torej, kar ji je manjkalo v zgodnjem otroštvu, je iskala v moškem. Tega ni našla. V času ...

Mihaela Terkov (photo: Maja Morela) Mihaela Terkov (photo: Maja Morela)

In kako diši ljubezen ...

S tokratno gostjo, profesorico biologije na Gimnaziji in veterinarski šoli v Ljubljani, Mihaelo Terkov smo se pogovarjali o pomenu sočutja do starejših. Kot prostovoljka pri Hospicu se je odločila ...