Slavi KoširSlavi Košir
Aleš KarbaAleš Karba
Rok MihevcRok Mihevc
Policistke šivajo blazinice tolažbe za otroke v stiski. (foto: Policija)
Policistke šivajo blazinice tolažbe za otroke v stiski.

Blazinice tolažbe izpod rok policistk

Slovenija | 09.03.2014, 07:00

Da bi ublažili stiske otrok, ki so udeleženi v dogodkih, kot so nasilje v družini, prometne nesreče, nasilna kazniva dejanja, kršitve javnega reda in miru, samomori in podobno, je policija predstavila najnovejši projekt, imenovan »blazinice tolažbe.« Slovenske policistke, kriminalistke in ostale delavke policije so se odločile, da bodo prostovoljno šivale omenjene blazinice, s katerimi bodo skušali najmlajšim omiliti razne boleče izkušnje v dogodkih, v katerih je prisotna tudi policija.

Pobudnica projekta je policistka s Policijske postaje Dolenjske Toplice Stanislava Zupanc, ki želi, da blazinica tolažbe simbolizira nevidne povezave in tako stke niti med ljudmi ter ozavesti javnost, da je policija tukaj, da pomaga. »Rada izdelujem ročne izdelke, pri svojem delu pa se večkrat srečujem s stisko otrok, zato sem se odločila, da bi jim s tovrstno akcijo lahko pomagali.« Predlog je predstavila sodelavkam, ki so bile takoj pripravljene sodelovati pri šivanju blazinic. Kot je dodala, najbolj izkušene potrebujejo za izdelavo ene blazinice okoli dve uri.

Posebej sporočilno je tudi dejstvo, da so blazinice izdelale žene, matere in dekleta, vse zaposlene v policiji, ki jih je vodil materinski čut in skrb za sočloveka.

Najprej so blazinice več mesecev izdelovale zaposlene na Policijski upravi Novo mesto, zdaj pa znanje še prenašajo na policistke po vsej Sloveniji. V četrtek sta se jim na predstavitvi pridružili tudi namestnica generalnega direktorja policije Tatjana Bobnar in varuhinja človekovih pravic Vlasta Nussdorfer. »Biti policist je poslanstvo in način življenja. To kaže tudi projekt Blazinica tolažbe, ki niso le kos blaga, ampak v sebi nosijo dobre želje policistk, kriminalistk in drugih žensk zaposlenih na policiji namenjene otrokom v stiski,« je povedala Bobnarjeva.

Policistki pri predstavitvi projekta
Policistki pri predstavitvi projekta © Policija

Varuhinja je idejo označila za hvale vredno. Spomnila je na to, koliko otrok v naši državi trpi in koliko kaznivih dejanje je še neodkritih. "Kot varuhinja si želim, da bi jih naredili dovolj, a vendar, da bi jih potrebovali čim manj. Da bi mnoge ostale le okras, torej neuporabljene, čeprav vem, da je veliko otrok, ki bodo prihajali in jih bodo rabili."

Ob predstavitvi projekta je prisotne z obiskom presenetil generalni direktor policije Stanislav Veniger. Skupaj z direktorji policijskih uprav je vsem čestital ob dnevu žena.

Slovenija, Sociala
Karin Kanc, je v letu 2024 izbrana za naj diabetičarko (photo: Jure Makovec) Karin Kanc, je v letu 2024 izbrana za naj diabetičarko (photo: Jure Makovec)

Kako in kaj jesti

Z dr. Karin Kanc, doktorico medicine, specialistko interne medicine, iz zasebne ordinacije Jazindiabetes, tudi integrativno psihoterapevtko, smo ob Svetovnem dnevu sledkorne bolezni, ob Tednu ...