Škof Frascatija po papeževem obisku: Njegova glavna skrb je oznanjevanje
Svet | 18.07.2012, 15:11
„Njegova glavna skrb je bila in je še vedno zvesto in pogumno oznanjati Kristusov evangelij, ne da bi pri tem iskal odobravanje,“ je dejal o papežu Benediktu XVI. msgr. Raffaello Martinelli, škof Frascatija, kjer je sveti oče preteklo nedeljo med pastoralnim obiskom daroval sveto mašo.
Škof Martinelli je sicer kar 23 let tesno sodeloval s kardinalom Ratzingerjem, ko je bil le-ta na čelu Kongregacije za verski nauk, kjer je v preteklosti deloval tudi sam. Poleg tega pa je Martinellija tudi v škofa posvetil prav Benedikt XVI., in sicer v baziliki sv. Petra septembra leta 2009. Tokrat je za Radio Vatikan povedal nekaj besed o odmevih, ki ostajajo v Frascatiju po papeževem obisku.
Cerkev ne oznanja tistega, kar želijo slišati mogočniki, saj sta njeni merili resnica in pravica, pa četudi je to v nasprotju z odobravanjem in človeško oblastjo. To je eden najodmevnejših poudarkov iz homilije svetega očeta v Frascatiju. Martinelli je prepričan, da to, kar papež oznanja, tudi živi in je živel že pred leti, ko je še opravljal funkcijo prefekta enega vatikanskih dikasterijev. Ko oznanja evangelij, si prizadeva biti razumljiv. Zato uporablja „jezik, ki ga ljudje lahko dojamejo, toda katerega vsebina vsekakor ni ne razvodenela in še manj ne popačena ali prilagojena“. Ne prilagaja se niti modi ali situacijam, ki jih včasih zahtevajo tudi ljudje dobre volje.
O papeževih besedah, da je Jezus dvanajstere opozoril, da bodo kdaj tudi zavrnjeni, pa je Martinelli dejal: „Ne smemo se preveč čuditi, saj so zavrnili tudi Božjega sina, ki je prišel med nas.“ Mnogi so ga seveda tudi sprejeli, a iz evangelija vemo, da so bile njegove besede za nekatere pretrde in so se od njega oddaljili. V nekem trenutku je Jezus tako tudi učence vprašal, če želijo oditi. Na srečo pa so Peter in njegovi nasledniki, tudi današnji, pravi škof Frascatija, imeli pogum, da so odgovorili: „Toda Gospod, kam naj gremo? Mi smo ukoreninjeni v tebi.“
Vir: Radio Vatikan