Šturm: Živimo v svobodni in demokratični družbi
Slovenija | 26.11.2011, 08:33
„Gotovo je danes Slovenija pred težkimi nalogami. Do težav je prišlo tudi zato, ker nismo razčistili in nismo odgovorili na vprašanja, ki imajo svoje korenine tudi v naši polpreteklosti. Vsekakor je treba reševati sedanje probleme, zazrti s pogledom v prihodnost, imeti pa tudi odkritosrčne odgovore glede preteklih dogodkov in ugotoviti resnico,“ je v pogovoru za decembrsko številko mesečnika Ognjišče poudaril dr. Lovro Šturm.
Na vprašanje, kako ocenjuje dejstvo, da kristjani trenutno nimamo nobene stranke, ki bi nas jasno in glasno zastopala v državnem zboru, je izrazil veliko razočaranje in to označil kot izjemno veliko pomanjkljivost v sestavi državnega zbora. „Zato trdno upam, da se bo na bližajočih se državnih volitvah to spremenilo in da bomo kristjani v slovenskem parlamentu dobili tudi politično predstavništvo. Seveda je treba iti na volitve in ne ostati doma. Ohranilo se je prepričanje iz prejšnjega sistema, da tisti, ki izraža nestrinjanje s političnim stanjem, ostane doma. To prepričanje je napačno. Sedaj živimo v svobodni in demokratični družbi. Prav je, da brez pomislekov gremo na volitve in na njih tudi podpremo tiste stranke, za katere smo prepričani, da bodo najbolj zvesto izražale naša stališča in versko prepričanje,“ je dejal Šturm.
Dotaknil se je tudi vzpona političnih gibanj, ki nosijo v sebi kal avtoritarnih tendenc. „V 20. stoletju smo imeli povsod, v Evropi, pa tudi drugje, npr. v Južni Ameriki, številne primere, kjer so nastala gibanja, liste ali stranke, pod imenom »mesije« ali »odrešenika«. Vsem tem listam je bilo skupno to, da so na hitro prišle, po določenem času zginile in za njimi je ostalo gospodarsko, politično in duhovno opustošenje. Države, v katerih je prišlo do takih pojavov, so se pozneje skrajno težko opomogle,“ je prepričan Šturm, ki opozarja tudi na nove obraze. „V letošnji politični jeseni je bilo res vroče geslo o novih obrazih. Medtem so kandidatne liste že postale znane v javnosti in spoznali smo, da ne gre za nove obraze, ampak za stare, ki pa nastopajo pod novimi preoblekami.“