Papež se bo po Zagrebu vozil s papamobilom
Hrvaške katoliške družine bodo papežu podarile svečo
| 01.06.2011, 14:45
„Ozračje v Zagrebu in v vsej Hrvaški je v velikem pričakovanju,“ je tri dni pred srečanjem za Radio Ognjišče povedal tiskovni predstavnik Hrvaške škofovske konference Zvonimir Ancić. Potrdil je, da v Zagrebu potekajo zadnje priprave za nemoten sobotni prihod svetega očeta, ki naj bi ga po nekaterih ocenah samo v nedeljo pozdravilo več kot 350.000 vernikov. Tudi zanimanje mladih za srečanje s Petrovim naslednikom je veliko; na Trg bana Josipa Jelačića naj bi v soboto zvečer prišlo več kot 25.000 vernikov.
Svojega 19. apostolskega potovanja na Hrvaško, se veseli tudi papež Benedikt XVI., ki je pri današnji avdienci posebej pozdravil hrvaške romarje. „Dragi prijatelji, v soboto in nedeljo bom obiskal Zagreb in Hrvaško, da skupaj z vami slavimo Dan hrvaških katoliških družin. V radostnem pričakovanju obiska, vas vse pozivam, da molite, da bo moj pastirski obisk tej državi prinesel obilne duhovne sadove in da bodo krščanske družine sol zemlje in luč sveta.“
Priprave so v Zagrebu v skleni fazi. To je za naš radio potrdil tudi tiskovni predstavnik Hrvaške škofovske konference Zvonimir Ancić. „Ozračje v Zagrebu in v vsej Hrvaški je v velikem pričakovanju. Z velikim navdušenjem pričakujemo, da papež končno prispe na zagrebško letališče. To se bo zgodilo v soboto ob 11. uri. Prepričan sem, da bosta to dva prekrasna dneva srečanj s svetim očetom.“
Glede na to, da papež na Hrvaško prihaja v sklopu prvega nacionalnega dneva družin, bo predvsem nedeljska sveta maša imela v ospredju prav družino. Te bodo na hipodrom pričele prihajati že ob tretji uri zjutraj, ko se začne uvodni program. Med mašo pa bodo papežu izročile posebno darilo.
„To je sveča s križem in logotipom srečanja. Gre za skupni dar vseh hrvaških katoliških družin. Replika sveče bo prižgana tudi na srečanju. Sveča bo ostala kot trajni simbol in bo prisotna na vseh prihodnjih srečanjih hrvaških katoliških družin,“ je povedal Ancić.
Sicer pa so hrvaški škofje pred srečanje zapisali, da je zakonska zveza izvor in temelj, družina pa prva in življenjska celica družbe. Družina je prva šola družbenih kreposti, brez katerih človeška družba ne more obstajati, saj se vse kreposti, ki jih družba ceni in potrebuje, rodijo predvsem v družini. Družinska vzgoja je zato po mnenju škofov odločilna za celotno družbo.