Robert Božič
Robert Božič je urednik in voditelj na Radiju Ognjišče.
Pričakovanja kmečkih stanovskih organizacij, da se bodo včerajšnja pogajanja z predstavniki Ministrstva za kmetijstvo gozdarstvo in prehrano, pod vodstvom ministrice Mateje Čalušić in predstavniki Ministrstva za finance, pod vodstvom državne sekretarke Katje Božič, končala z dogovorom o nenalaganju novih davčnih bremen kmetijstvu in izvzetjem t.i. OMD plačil iz dohodnine, so se izkazala za jalova.
»Tudi vrnitev mrtvega telesa Navalnega njegovi materi je prišla šele potem, ko je Julija Navalna jasno javno zagrozila, da nekdo, ki zadržuje truplo, ne more v javnosti več veljati za kristjana. Mislim, da je rekla, da je to nekaj satanskega oziroma demonskega, če ne pustiš pokopa in seveda glede na to, da Putin velik del svoje legitimnosti, ne samo doma, ampak tudi pri zahodnih občudovalcih, črpa iz tega, da nastopa kot veliki branitelj krščanskih vrednot, je ob teh besedah moral popustiti,« je v oddaji Spoznanje več, predsodek manj dogajanje v Rusiji komentiral dr. Aleš Maver.
Potem ko se je kmetijska ministrica Mateja Čalušić na pogajanjih s kmeti prejšnji četrtek »zavzela za reševanje stavkovnih zahtev na področju obdavčitev v kmetijstvu,« in za danes napovedala in organizirala sestanek z finančnim ministrom Boštjančičem, je očitno »sklepala račun brez krčmarja« saj se predstavniki Ministrstva za finance na njeno povabilo niso odzvali, razmere ocenjujejo na Kmetijsko gozdarski zbornici Slovenije.
Z gnojenjem zemlji vračamo hranila, ki jih v času vegetacije gojene kmetijske rastline porabijo. Uredba o varstvu voda pred onesnaževanjem z nitrati iz kmetijskih virov predpisuje, da se v zimskem času, ko vegetacija miruje in rastline dušika ne potrebujejo, ne sme gnojiti z gnojili, ki vsebujejo dušik.
Parkirišče pred stavbo Direkcije za vode v Celju so zgodaj zjutraj protestno zavzeli kmetje iz Spodnje Savinjske doline, Šentjurja, Šoštanja in drugih okoliških krajev ter Slovenj Gradca in Ptuja, ki ostro nasprotujejo načinu umeščanja t.i. suhih zadrževalnikov v prostor. Kmetje opozarjajo, da se protipoplavne ukrepe sprejema brez vključenosti lastnikov zemljišč in ustreznega dialoga z njimi.