Radio Ognjišče
Jure PavšekJure Pavšek
Marko ZupanMarko Zupan
Tone GorjupTone Gorjup

Robert Božič

Robert Božič je urednik in voditelj na Radiju Ognjišče.

  • Dr. Peter Milonig je bil gost tokratnega moškega zajtrka.  (photo: DiŽ)
    08.01.2023, 06:15

    Dr. Peter Millonig o tem, kako preseči povprečnost

    »Hodi po poteh Odrešenika. Samo bogaboječnost zagotavlja notranji mir in poklicno zadovoljstvo v svetu, ki je poln križev,« je ob koncu svojega nastopa, skoraj 200 udeležencem DiŽ-evega moškega zajtrka, položil na srce dr. Peter Millonig, znan koroški Slovenec, pravnik in ekonomist.

  • Papež Benedikt XVI. je rad razmišljal in molil v naravi (photo: Varican Media)
    05.01.2023, 05:26

    Oporoka Benedikta XVI.: Zahvala Bogu, družini in poziv k močni veri

    V nedeljo, dan po smrti papeža Benedikta XVI., so v Vatikanu objavili njegovo oporoko. Njegov dolgoletni tajnik škof Georg Gänswein pravi, da jo je pokojni papež, ročno, zelo čitljivo, z značilno zelo drobno, a berljivo pisavo, na dveh straneh napisal že avgusta leta 2006, na liturgični praznik mučeništva sv. Janeza Krstnika.

  • Petrol Crodux (photo: Petrol d.d.)
    03.01.2023, 19:50

    Pogonska goriva spet dražja

    Ceni 95-oktanskega bencina in dizelskega goriva na bencinskih servisih zunaj avtocest se bosta opolnoči spet zvišali. Bencin se bo podražil za 3,4 centa na 1,276 evra, dizel pa za 1,6 centa na 1,483 evra za liter. Podražilo se bo tudi kurilno olje, za dva centa na 1,115 evra na liter.

  • Grafične enote rabe kmetijskih zemljišč (photo: MKGP)
    03.01.2023, 09:13

    Register kmetijskih gospodarstev nedostopen do 20. januarja

    Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano obvešča, da aplikacija za vodenje registra kmetijskih gospodarstev do predvidoma 20. januarja ne bo dostopna in v tem času kmetom na upravnih enotah ne bo mogoče spreminjati podatkov v registru.

  • Pot do resnice (photo: Sabina K. (2015), Youtube / zajem zaslona)
    02.01.2023, 19:27

    Pot do Resnice: Pretresljivo pričevanje muslimanke, ki sreča Kristusa.

    Vse življenje je iskala resnico. Ob očetu alkoholiku in materi, ki jo je odkrito sovražila ter ji v jezi vedno navrgla, da ji je žal, da je ni že pri rojstvu zadavila, pa je vse življenje predvsem iskala ljubezen. Najprej v stvarstvu, kasneje pri vrstnikih v šoli, mladostniških prijateljicah in prijateljih, fantu, možu... Z vsem, kar je bila in kar je počela, je hotela dokazati, da je vredna življenja, da je lahko uspešna.

Avdio player - naslovnica