Radio Ognjišče
Matjaž MerljakMatjaž Merljak
Marko ZupanMarko Zupan
Andrej ŠinkoAndrej Šinko

Petra Stopar

Petra Stopar je novinarka Radia Ognjišče.

  • Škof Stanislav Lipovšek (photo: p. Ivan Rampre)
    13.10.2019, 08:40

    AVDIO: Škof Lipovšek upa na čimprejšnjo zapolnitev škofijskega sedeža v Celju

    Dobro leto dni je že od upokojitve celjskega škofa Stanislava Lipovška, tamkajšnji verniki pa še vedno čakajo na njegovega naslednika. Kdaj ga bo papež imenoval, ni znano. »Zato upamo, želimo in molimo, da bi se to čim prej rešilo,« pravi.

  • Karitas (photo: ARO)
    10.10.2019, 08:54

    AVDIO: Dobro iz vsakega srca – geslo seminarja in tedna Karitas

    Slovenska karitas v tem mesecu pripravlja seminarje z naslovom Dobro iz vsakega srca. Nanje so vabljeni tako sodelavci kot prostovoljci in tisti, ki bi to radi postali. Seminarji so brezplačni.

  • Prstana, zakon (photo: Pixabay)
    10.10.2019, 08:05

    AVDIO: Ločeni v Cerkvi

    Urad za družino pri Slovenski škofovski konferenci v sodelovanju s Skupnostjo SRCE to soboto, 12. oktobra, pripravlja tretje vseslovensko srečanje ločenih v Cerkvi.

  • Zakonca Iskra v Venezueli prevzemata pomoč Karitas iz Slovenije (photo: Slovenska Karitas)
    03.10.2019, 10:46

    AVDIO: Slovenci na repatriacijo ne čakajo križem rok

    »V našo deželo v zadnjem obdobju prihajajo ljudje brez dokumentov, mi pa za tiste, za katere načeloma vemo, da so slovenskih korenin, zahtevamo razne, kar malo preveč birokratske stvari,« glede na trenutno zapleteno situacijo v Venezueli. Tako je na kritike o repatriaciji 55 Slovencev iz te obubožane južnoameriške dežele dejala ena od njihovih sorodnikov v Sloveniji.

  • Dr. Dejan Valentinčič (photo: Matjaž Merljak)
    01.10.2019, 14:32

    Valentinčič o repatriaciji: Verjamemo, da se bližamo trenutku, ko bomo lahko sprejeli prve prosilce iz Venezuele

    Kot je za Radio Ognjišče povedal namestnik vodje medresorske delovne skupine za repatriacijo Dejan Valentinčič, postopke, povezane z vrnitvijo Slovencev iz Venezuele, vodijo zelo previdno in premišljeno. V igri so namreč različni dejavniki, tako osebni podatki kot mednarodno-politični vidik. Povedal je, da se je za najtežje izkazalo zagotavljanje nastanitve.

Avdio player - naslovnica