Robert BožičRobert Božič
Mark GazvodaMark Gazvoda
Marjana DebevecMarjana Debevec

Petra Stopar

Petra Stopar je novinarka Radia Ognjišče.

  • Nadškof Anton Stres (photo: Tu SŠK)
    24.06.2020, 12:01

    Nadškof Stres: Veselo praznujmo dan državnosti

    »Dragi prijatelji! Mineva 29 let, odkar smo člani slovenskega naroda in vsi drugi prebivalci Slovenije razumeli, da je napočil zgodovinski trenutek, da uresničimo svoje upravičene zahteve po življenju v svobodni in demokratični državi,« je začel svoj nagovor ob dnevu državnosti predsednik Komisije Pravičnost in mir pri Slovenski škofovski konferenci, nadškof Anton Stres.

  • Janez Pavel II. (photo: Pixabay)
    24.06.2020, 09:27

    Štuhec o priznanju slovenske državnosti: Bolj bi se morali zavedati odločilne vloge papeža Janeza Pavla II.

    »Trdno sem prepričan, da bi bila brez tega pontifikata morda še danes železna zavesa. Marsikdaj se govori o tem, kakšne zasluge je imel Gorbačov, dostikrat pa se pozablja, kakšne zasluge je imel papež Janez Pavel II.,« je prepričan moralni teolog dr. Ivan Štuhec. V komentarju pred skorajšnjim državnim praznikom je opisal odnos med Republiko Slovenijo in Svetim sedežem. Politika, ki je vladala večino časa v zadnjih 30 letih, po njegovi oceni »nikoli ni pokazala dovolj spoštljivega odnosa do tega, kar je Vatikan oziroma papež Janez Pavel II. za nas storil«.

  • Pokloni zvezek (photo: Slovenska karitas)
    23.06.2020, 10:38

    Na Karitas že sprejemajo prošnje za pomoč pri nakupu šolskih potrebščin

    »V center Karitas je prišla mama samohranilka, ki ima hčerko v 4. razredu osnovne šole. Dolgo časa je iskala službo in v začetku leta jo je dobila. Njeno veselje ni trajalo dolgo. Marca so bili sprejeti ukrepi proti koronavirusu in ker je bila med zadnjimi, ki so jo v podjetju zaposlili, je bila sedaj tudi med prvimi, ki so jih odpustili. Novo zaposlitev je v teh časih skoraj nemogoče dobiti, zato smo jo usmerili po pomoč na Center za socialno delo, pomagali pa ji bomo tudi s paketi hrane in šolskimi potrebščinami za hčerko,« pripovedujejo na Slovenski karitas, kjer so v tem mesecu začeli dobrodelno akcijo Otroci nas potrebujejo.

  • Papež Frančišek (photo: VaticanMedia)
    14.06.2020, 16:31

    Papež: Tolikokrat gre kdo k maši, ker je treba iti

    V mnogih državah danes obhajajo praznik Sv. Rešnjega Telesa, zato je papež Frančišek opoldanski nagovor usmeril v razlago evharistije, osrednje skrivnosti naše vere. Dejal je, da apostol Pavel v pismu Korinčanom poudarja dva učinka, ki naj bi ju obrodila udeležba pri skupnem kelihu in kruhu. To sta mistični-skrivnostni in skupnostni učinek.

  • Papež Frančišek (photo: VaticanMedia)
    05.04.2020, 16:21

    Papež: V veliki teden se napotimo z vero

    Papež Frančišek je sveto mašo na cvetno nedeljo obhajal pri oltarju sedeža apostola Petra v Berninijevi absidi v vatikanski baziliki. Pred skoraj 14.000 gledalci, ki so ga spremljali preko Youtuba, je podal globoko razmišljanje o Jezusovem trpljenju.