Radio Ognjišče
Maja Morela ČukMaja Morela Čuk
Marko ZupanMarko Zupan
Tone GorjupTone Gorjup

Petra Stopar

Petra Stopar je novinarka Radia Ognjišče.

  • 25.01.2014, 05:00

    Egipt po treh letih revolucije še vedno brez demokratično izvoljene oblasti

    Minila so tri leta, odkar se je v Egiptu začela revolucija, ki je odnesla dolgoletnega voditelja Hosnija Mubaraka. V tem času so se Egipčani že trikrat izrekali o novi ustavi. Nazadnje so s kar 97 odstotki podprli ustavo, ki odpravlja večino islamistično naravnanih določil. Slednja je v prejšnji osnutek vključil prehodni predsednik Mohamed Mursi s svojo stranko Muslimanska bratovščina. Odkar pa je bila Mursijeva islamistična oblast julija lani odstavljena, državo nenehno pretresajo bombni in strelski napadi.

  • 24.01.2014, 13:43

    Lani po svetu še manj svobode kot leta 2013

    Svoboda po svetu je lani nazadovala že osmo leto zapored. Tako v svojem najnovejšem poročilu ugotavlja ameriška neodvisna organizacija Freedom House, ki sporoča, da je najmanj političnih pravic in državljanskih svoboščin na Bližnjem vzhodu in severu Afrike. Prav dosti ne zaostajajo tudi države, nastale na ruševinah Sovjetske zveze. Največ svobode Freedom House beleži v Evropi.

  • Sirska zastava (photo: Wikipedia)
    22.01.2014, 15:09

    VIDEO: Ali bo mirovna konfereca za Sirijo le prinesla konec krvave državljanske vojne?

    Dolgo pričakovana mirovna konferenca za Sirijo je končno tu. V švicarskem letovišču Montreux so se pogovori za državo, ki je že skoraj tri leta v državljanski vojni, že začeli. Sirska opozicija in režim naj bi tokrat prvič od začetka nasilja sedli za skupno mizo. Ali bo konferenca državo pripeljala kaj bliže miru, pa ostaja povsem odprto.

  • 22.01.2014, 13:35

    Tonin: Bančna luknja nas bo stala 20-krat več kot nepremičninski davek

    Vodja poslanske skupine NSi Matej Tonin opozarja, da bo bančna luknja davkoplačevalce stala dvajsetkrat več kot nepremičninski davek, njeno breme pa bo še dolga leta plačevala sedanja in prihodnja generacija. Če sedanji oblasti ne bo uspelo razkrinkati bančnih gangsterjev, pa je po njegovem le še vprašanje časa, kdaj se bo bančna kriza ponovila.

  • Maribor (photo: Wikipedija)
    19.01.2014, 15:00

    V Mariboru še letos kitajska tovarna baterij?

    Maribor nadaljuje prizadevanja za navezovanje poslovnih stikov s Kitajsko. Kot je znano, je delegacija Mestne občine že novembra podpisala pismo o nameri s kitajskim podjetjem, ki želi v Mariboru graditi tovarno baterij, kjer bo možnost od 200 do 300 novih delovnih mest. Dogovarjajo pa se tudi za sodelovanje med univerzama ter za izmenjave na področju turizma in športa.

Avdio player - naslovnica