Marjan BuničMarjan Bunič
Andrej NovljanAndrej Novljan
Petra StoparPetra Stopar

Matjaž Merljak

Matjaž Merljak (1975) je voditelj na Radiu Ognjišče. Od leta 2000 pokriva tudi področje Slovencev po svetu. Redno sodeluje z mediji, kulturnimi, verskimi in političnimi zastopniškimi organizacijami v zamejstvu in izseljenstvu. Širok in dober vpogled v tematiko krepi z obiski in neposrednimi stiki na terenu.

  • Jaslice pri Brezmadežni v Torontu (photo: Ciril Soršak)
    02.01.2015, 16:46

    Božič v Torontu

    Rojaki v Kanadi so tudi v adventu 2014 imeli slovensko pripravo na božične praznike. Najprej je bila v krajih na zahodu dežele (Vancouver, Edmonton, Kelowna, Princ George), nato pa še v Torontu. O pripravi in praznovanju smo za oddajo Slovencem po svetu in domovini govorili s kaplanom pri Brezmadežni v Torontu, Tonijem Burjo.

  • Dom v Tinjah (photo: Matjaž Merljak)
    01.01.2015, 23:13

    Novoletno srečanje v Tinjah o presežnikih

    Tradicionalno srečanje, ki v dneh po začetku novega leta poteka v katoliškem domu prosvete Sodalitas, bo letos mdr. gostilo dr. Marka Bavdaža z Nizozemske, ekstremnega smučarja Dava Karničarja, kolesarja Petra Wrolicha z avstrijske Koroške in p. Marka Rupnika. Rektor tinjskega doma, ki prireditev pripavlja skupaj s Katoliško akcijo iz Celovca, Jože Kopeinig v svojem razmišljanju razkrije, zakaj bodo govorili o presežnikih - odprtih za lepo, dobro in sveto.

  • Slovenski dom in sveti Konrad (photo: Matjaž Merljak)
    31.12.2014, 09:59

    Božič v Stuttgartu

    Rojaki v Stuttgartu so tudi letošnji božič praznovali skupaj z nemškimi verniki v župniji svetega Konrada. Posebno praznovanje pa imajo tamkajšnji Slovenci na god svetega Štefana. Več nam je povedal župnik Aleš Kalamar.

  • Na sveti večer so verniki do zadnjega kotička napolnili kapelo v Merlebachu (photo: Jože Kamin)
    30.12.2014, 08:53

    Božič v Franciji

    O praznovanju božiča med rojaki v Franciji smo se pogovarjali z delegatom za to državo in slovenskim župnikom v Freyming-Merlebachu Jožetom Kaminom.

  • Jaslice v Merrylandsu (photo: Stičišče avstralskih Slovencev)
    29.12.2014, 10:44

    Božič v Sydneyju

    Rojaki v avstralskem Sydneyju so ob letošnjem božiču najbolj razmišljali o miru. O tem nam je v pogovoru več povedal p. Darko Žnidaršič OFM, ki vodi slovensko versko središče v Merrylandsu.

         {
            "@context": "https://schema.org",
            "@type": "Article",
            "mainEntityOfPage": {
              "@type": "WebPage",
              "@id": "https://radio.ognjisce.si/sl/291/?ls-art2=1490",
              "url": "https://radio.ognjisce.si/sl/291/?ls-art2=1490"
            },
            "headline": "",
            "image": [{

              "@type": "ImageObject",
              "url": "",
              "caption": ""
            }],
            "datePublished": "+02:00",
            "dateModified": "+02:00",
            "author": {
              "@type": "Person",
              "name": "",
              "url": "https://radio.ognjisce.si/user/profile/"
            },
            "publisher": {
              "@type": "Organization",
              "name": "Radio Ognjišče",
              "logo": {
                "@type": "ImageObject",
                "url": "https://radio.ognjisce.si/themes/publication_3/theme_1/_img/logo.png"
              }
            },
            "keywords": "radio, Ognjišče, pravičnost, resnica, katoliški, novice, papež,",
            "articleSection": "",
            "articleBody": ""
          }