Štefan IskraŠtefan Iskra
Andrej NovljanAndrej Novljan
Helena KrižnikHelena Križnik

Marta Jerebič

Marta Jerebič je novinarka informativnega programa Radia Ognjišče.

  • Dr. Jože Možina s knjigo Slovenski razkol (photo: Rok Mihevc)
    24.01.2022, 16:03

    Novinarji in resnica, izkušnja dr. Jožeta Možine

    Na god zavetnika novinarjev, sv. Frančiška Saleškega, se katoliški novinarji še posebej zavemo, kako pomembno je javnosti posredovati resnico. A žal imajo nekateri novinarji s tem težave, saj so tarče skupin, ki si resnice ne želijo. Tako se dogajajo pritiski zlasti z levega političnega pola, čeprav si levica prizadeva prikazati drugačno predstavo v javnosti.

  • Benedikt XVI. (photo: Angelo Senchuke/Cathopic)
    20.01.2022, 19:11

    Odziv Benedikta XVI. na poročilo o zlorabah v nadškofiji München-Freising

    Med letoma 1945 in 2019 je bilo v nadškofiji München-Freising spolno zlorabljenih skoraj 500 oseb, večinoma mladoletnih. Poročilo je pripravila odvetniška družba Westpfahl Spilker Wastl, ki jo je februarja 2020 za to nalogo pooblastila sama nadškofija. Iz dokumenta izhaja, da upokojeni papež Benedikt XVI. v času, ko je bil tam nadškof, ni ukrepal v štirih primerih zlorabe otrok.

  • Gabriel Kavčič (photo: osebni arhiv)
    20.01.2022, 19:05

    Moralni teolog Kavčič: Skrbeti nas mora, da Evropa ni usmerjena v življenje

    Francoski predsednik Emmanuel Macron se je v sredo ob predstavitvi prednostnih nalog francoskega predsedovanja Svetu EU zavzel za vključitev zaščite okolja in pravice do splava v listino Evropske unije o temeljnih pravicah. Zdaj je v njej zapisana pravica do življenja.

  • Dr. Laris Gaiser in mag. p. Branko Cestnik (photo: ARO)
    20.01.2022, 13:13

    Gaiser in Cestnik o migracijah, rajskih obljubah kriminalnih združb in getoizaciji

    Kdor se ukvarja z vprašanjem migracij, ve, da je to zelo kompleksno vprašanje. Imamo vojne, politične, ekonomske, podnebne in še kakšne vrste migrantov. Vse bolj smo priča tudi umetno povzročenim migracijam, ker je nekomu v interesu, da destabilizira določeno regijo. Reka beguncev pri nekom vzbudi sočutje, pri drugih sovraštvo. Pri migracijah gre tako za izjemno kompleksna, politično občutljiva, celo ideološka vprašanja. O tem smo v oddaji Pogovor o ... govorili z geopolitičnim analitikom dr. Larisom Gaiserjem in mag. p. Brankom Cestnikom.

  • Veleposlanik Jakob Štunf pri papežu Frančišku (photo: Vatican media)
    13.01.2022, 09:24

    Odločitev Svetega sedeža je bila nekaj nepričakovanega

    Mineva 30 let od mednarodnega priznanja Slovenije. Sveti sedež je bil 13. januarja 1992 med prvimi, ki je priznal Slovenijo kot samostojno in neodvisno državo. Ko se danes oziramo nazaj na tisto obdobje, se nam ta odločitev morda zdi kar nekako logična in samoumevna. A je po besedah veleposlanika pri Svetem sedežu, Jakoba Štunfa, predstavljala odločitev, ki je bila za dotedanjo diplomatsko prakso Svetega sedeža nekaj povsem novega in tudi nepričakovanega. Veleposlanik je v pogovoru za Radio Ognjišče ob 30. obletnici vzpostavitve diplomatskih odnosov dejal, da je to tudi »priložnost za nadaljnjo krepitev odnosov oziroma za obisk na najvišji ravni«.