Marta Jerebič
Marta Jerebič je novinarka informativnega programa Radia Ognjišče.
»Z žalostjo spremljamo novice o terorističnih napadih v Bruslju. Pridružite se nam v molitvi za vse žrtve in njihove družine,« je zapisal predsednik Slovenske škofovske konference, msgr. Andrej Glavan.
Obsodbe današnjih terorističnih napadov v Bruslju prihajajo z vsega sveta. Voditelji ob tem izražajo podporo Belgiji in v svojih državah sklicujejo krizne sestanke pristojnih služb, odgovornih za varnost. Vrstijo se tudi pozivi, da se mora proti terorizmu boriti vsa Evropa skupaj. Belgijski škofje medtem vabijo k molitvi. Tudi predsednik slovenske škofovske konference Andrej Glavan v izjavi vabi, da se pridružimo molitvi za vse žrtve napada v Bruslju in njihove družine. Papež Frančišek je v sožalnem telegramu, ki ga je podpisal državni tajnik, kardinal Pietro Parolin, obsodil slepo nasilje in Boga prosil za dar miru. Izrazil je bližino ranjenim in njihovim družinam ter vsem, ki so vključeni v pomoč. Vatikanski tiskovni predstavnik p. Federico Lombardi pa je sporočil, da program papeževih slovesnosti v velikem tednu ostaja nespremenjen.
Na teroristične napade v Brsulju so se takoj odzvali tudi belgijski škofje, ki sočustvujejo s tesnobo tisočih potnikov in njihovih družin, letališkega osebja in enot prve pomoči. Ljudi vabijo k molitvi, predvsem za žrtve. Belgijska škofovska konferenca je še sporočila, da so vsi letališki kaplani v službi.
Vprašanje varnosti je v ospredju tudi v Sveti deželi, kjer je v teh dneh veliko manj romarjev kot v preteklih letih. V Jeruzalemu se je procesije na cvetno nedeljo čez Oljsko goro do cerkve sv. Ane v starem mestnem jedru letos udeležilo le 15 tisoč ljudi, lani 30 tisoč.
Proces Vatileaks 2 o nezakoniti predaji zaupnih dokumentov dvema novinarjema naj bi se nadaljeval čez približno 3 tedne. Zdravniki so namreč obtoženi visoko noseči Francesci Chaouqui predpisali dvajset dni »strogega počitka v postelji«. Vatikansko sodišče je tako naslednjo sejo preložilo na 6. april.