Slavi KoširSlavi Košir
Matej KržišnikMatej Kržišnik
Helena KrižnikHelena Križnik

Marta Jerebič

Marta Jerebič je novinarka informativnega programa Radia Ognjišče.

  • 21.09.2016, 10:15

    Novo vodstvo dominikancev

    Dominikanci Hrvaške dominikanske province, pod katero spadajo tudi dominikanci iz Slovenije, so včeraj izvolili novega provinciala. Na to mesto je bil za dobo štirih let izvoljen p. dr. Slavko Slišković. Na volitvah je sodeloval tudi p. Ivan Arzenšek iz Petrovč, ki je postal definitor, provincialov svetovalec za Slovenijo.

  • molitev za mir - Assisi (photo: Radio Vatikan)
    21.09.2016, 09:37

    Leta 2017 srečanje verskih voditeljev v Westfaliji

    Skupnost Sv. Egidija, ki vsako leto v drugem kraju pripravi srečanje verskih voditeljev za mir, je sporočila, da bo prihodnje srečanje septembra 2017 v Nemčiji, v krajih Osnabrück in Münster, v Westfaliji, kjer je bil leta 1648 sklenjen vestfalski mir, s katerim se je končala t. i. tridesetletna vojna, dogovor pa je urejeval tudi spoštovanje verskih manjšin v Evropi.

  • nadškof Marjan Turnšek (photo: s. Aleša, RKC)
    21.09.2016, 09:10

    Pismo nadškofa Turnška katehetom, katehistinjam in katehistom

    Predsednik Slovenskega katehetskega urada upokojeni mariborski nadškof Marjan Turnšek je ob začetku novega katehetskega leta, ki bo v znamenju družine, napisal pismo katehetom, katehistinjam in katehistom. Zaželel jim je, naj Božja moč napolnjuje vsako njihovo besedo in dejanje, da se bo po njihovem pričevanju Sveti Duh dotaknil vsakega.

  • Papež v Assisiju (photo: Radio Vatikan)
    20.09.2016, 14:05

    VIDEO: Papež: Danes je dan molitve, kesanja in joka za mir

    Papež je že prispel v Assisi, kjer se bo udeležil molitvenega srečanja verskih voditeljev za mir ob 30. obletnici prvega tovrstnega srečanja.

  • kardinal Parolin v pogovoru za Radio Ognjišče (photo: Izidor Šček)
    20.09.2016, 11:07

    Kardinal Parolin na podpis mirovnega sporazuma v Kolumbiji

    S tiskovnega urada Svetega sedeža so sporočili, da bo državni tajnik kardinal Pietro Parolin 26. septembra odpotoval v kolumbijsko mesto Cartagena de Indias, kjer bo podpisan zgodovinski mirovni dogovor med kolumbijsko vlado in uporniškimi Revolucionarnimi oboroženimi silami Kolumbije (FARC).