Marta Jerebič
Marta Jerebič je novinarka informativnega programa Radia Ognjišče.
Duhovnik s pametnim telefonom ob oltarju. Radio, ki ga beremo in gledamo, ne samo poslušamo. Izzivalni tviti, ki v ljudeh vzbudijo čustva, da si pogledajo tudi vsebino. Sem z naslovom in prvimi stavki zbudila zanimanje za komentar oziroma, kdor ga bo bral, za članek? In če ga bo prebral tudi kdo, ki morda nikoli v življenju v roke še ni prijel Svetega pisma, potem sem dosegla cilj komunikacije 21. stoletja oziroma Frančiškovega papeževanja - iti na obrobja.
Potem ko je predsednik republike Borut Pahor papeža Frančiška povabil na obisk v Slovenijo, se postavlja vprašanje, zakaj bi bila Slovenija vredna papeževega obiska oziroma katere okoliščine so naklonjene temu. Vemo namreč, da Frančišek obiskuje obrobja. Ker pa sta bili v pogovoru med svetim očetom in Pahorjem izpostavljeni temi sprave in mladih, lahko okoliščine morebitnega obiska iščemo prav tu.
Evropa se je predvsem zaradi načina reševanja migrantske krize začela deliti. Po mnenju številnih je razlog v tem, da je zapustila svoje korenine. Ker ni skupnih vrednot, vsak dela po svoje. Nekateri menijo, da je lažje vstopiti v dialog z drugimi, če opustimo svojo identiteto. Dejansko pa je ravno nasprotno.
Doseči obrobja je eden osrednjih poudarkov Frančiškovega papeževanja. Če govorimo o radiu, to pomeni, da moramo z načinom sporočanja k poslušanju privabiti tudi tiste, ki morda doslej še nikoli niso vzeli Svetega pisma v roke. O tem je na srečanju Združenja evropskih krščanskih radijskih postaj spregovorila namestnica direktorja tiskovnega urada Svetega sedeža, Paloma Garcia Ovejero.
V Rimu se je končalo letno zasedanje Združenja evropskih krščanskih radijskih postaj, na katerem so letos razpravljali o tem, kako se v programu in novicah lotiti tematike migrantov, poudarek pa je bil tudi na prisotnosti radiev na družbenih omrežjih. Prihodnje leto bo srečanje na Malti, leta 2018 pa na Portugalskem. Dogodka sta se udeležila tudi Tone Gorjup in Marta Jerebič.