Marta Jerebič
Marta Jerebič je novinarka informativnega programa Radia Ognjišče.
Papež Frančišek je v videosporočilu pred potovanjem na Irsko, kjer se bo v soboto in nedeljo udeležil svetovnega srečanja družin, poudaril, da je glavno poslanstvo družin pripraviti mlade na prihodnost. Pozdrav je v nadaljevanju namenil prebivalcem Irske z željo, da bi rasla edinost in sprava med verniki. Videosporočilo so predvajali na sinočnjem uradnem odprtju dogodka, ki se je začel z bogoslužjem. P. Tomaž Mikuš je za naš radio povzel nagovor dublinskega nadškofa Diarmuida Martina.
Totalitarizmi preteklosti niso povsem v preteklosti, ampak ohranjajo svoje poganjke tudi v naše dni in v našo družbo, je pri sinočnji maši v ljubljanski stolnici za žrtve totalitarnih in avtokratskih režimov dejal nadškof Stanislav Zore.
V Dublinu na Irskem se čez nekaj ur uradno začenja svetovno srečanje družin, ki se ga bo v soboto in nedeljo udeležil tudi papež Frančišek. Ta je v tvitu povabil k molitvi za vse družine po svetu. Dogodka se bo udeležila tudi delegacija iz Slovenije. Vodil jo bo predsednik Medškofijskega odbora za družino pri Slovenski škofovski konferenci, ljubljanski nadškof Stanislav Zore. Spremljali ga bodo p. Tomaž Mikuš ter zakonca Marko in Katarina Nzobandora z otroki.
Papež je napisal pismo Božjemu ljudstvu, v katerem se je ustavil ob različnih posledicah, ki so jih povzročile spolne zlorabe s strani duhovnikov. Frančišek je izrazil solidarnost z žrtvami. Rane nikoli ne zastarajo in ne izginejo, je zapisal ter pozval k ničelni toleranci do storilcev, ostri obsodbi grozodejstev in izkoreninjanju te kulture smrti. Celotno Božje ljudstvo je povabil k postu in molitvi. Pismo je objavil nekaj dni po poročilu iz Pensilvanije in pred obiskom Irske.
Na svetovnem srečanju družin bodo predstavili tudi Youcat za otroke oziroma katekizem za najmlajše. Pripravili so ga v Avstriji, v nemškem jeziku je izšel že 1. avgusta, v Dublinu pa bo v sredo objavljena angleška različica. Do konca letošnjega leta naj bi publikacija izšla v več kot 70-ih jezikih.