Marjana Debevec
Marjana Debevec je novinarka na Radiu Ognjišče.
Današnji dan je papež Frančišek razglasil za dan posta, molitve in pokore za mir na svetu. K molitvi je povabil tudi vernike drugih krščanskih cerkva in pripadnike drugih verstev.
Papež Frančišek je v sredo znova nagovoril udeležence sinode. Izpostavil je pomembno vlogo žensk v Cerkvi, saj znajo čakati in iti naprej tudi v nemogočih situacijah. Spregovoril je o pohujšanju nad klerikalizmom ter spomnil na pomen celotnega Božjega ljudstva. »Če želiš vedeti, kaj pravi Cerkev, beri njeno učiteljstvo, če pa želiš razmišljati cerkveno, se obrni k ljudstvu,« je dejal.
Udeleženci sinode so pred koncem štiritedenskega zasedanja vernikom vsega sveta poslali pismo, v katerem govorijo o upanju za Cerkev sedanjosti in prihodnosti.
Medtem ko se v sinodalni dvorani nadaljuje zasedanje škofov in laikov, ki bodo danes objavili pismo celotnemu Božjemu ljudstvu, je papež Frančišek nadaljeval kateheze o oznanjevanju. Tokrat nam je za vzor postavil apostola Slovanov sv. Cirila in Metoda.
Jeruzalemski patriarh kardinal Pierbattista Pizzaballa je za vatikanske medije izrazil svojo bolečino zaradi številnih žrtev v Sveti deželi. Hamas je izvedel grozodejstva, ki jih ne more nihče opravičiti, je dejal, vendar pa izstradati dva milijona ljudi ne bo rešilo ničesar, je prepričan. Pozval je tudi k takojšnjim odprtjem humanitarnih koridorjev.