Helena Križnik
Helena Križnik je novinarka Radia Ognjišče.
Evropsko unijo po koncu pandemije novega koronavirusa čaka dolgotrajno okrevanje, ob tem bo treba zagotoviti bo dobrobit državljanom. Že zdaj se namreč mnogi sprašujejo o smislu povezovanja držav, kakršnega na stari celini poznamo zdaj.
Številne družine so se ob razglasitvi epidemije v državi znašle pred posebnim izzivom. Nekatere so se hitro prilagodile precej spremenjenim okoliščinam, nekatere za to potrebujejo malce več časa. Psihoterapevtka Katarina Kompan Erzar, ki je tudi izredna profesorica za zakonsko in družinsko terapijo na ljubljanski teološki fakulteti, ima za vse prav konkretno priporočilo: Nič ni pomembnejšega od tega, da se družina poveže.
Spremenjenim okoliščinam zaradi novega koronavirusa, ki je ustavil ves svet, se je moral prilagoditi tudi Evropski parlament. Poslanci že kakšen mesec delajo od doma, povezani so prek interneta.
Da, Oče. To je bilo škofovsko geslo pokojnega nadškofa Alojza Urana, ki ga je Gospod poklical k sebi v jutru letošnje velike sobote. Njegovi sobratje v škofovski službi poudarjajo, da ga je uresničeval v vsej polnosti. Bogu so hvaležni za njegov zgled, pogrešali bodo njegovo dobro voljo.
Mineva 125 let od rušilnega potresa v Ljubljani. 14. aprila leta 1895 je bila velika noč, zato se verniki župnij v slovenski prestolnici od takrat naprej v popoldnevu praznika Jezusovega vstajenja zbirajo pri svetem Jožefu na Poljanah pri zaobljubljeni protipotresni pobožnosti. Boga prosijo za varstvo pred naravnimi katastrofami in se spominjajo vseh ljudi, ki se soočajo s preizkušnjami. Tokrat je bilo zaradi aktualnih razmer tradicionalno bogoslužje v kapeli Svete družine na sedežu ljubljanske nadškofije in brez navzočnosti ljudstva. Spremljati ga je bilo mogoče prek Radia Ognjišče in Facebook profila ljubljanskega nadškofa metropolita Stanislava Zoreta.