Radio Ognjišče
Petra MalenšekPetra Malenšek
Boštjan SmoleBoštjan Smole
Tanja DominkoTanja Dominko
Praznovanja 30. obletnice na Brezjah se je udeležilo okrog tisoč ljudi (foto: Rok Mihevc)
Praznovanja 30. obletnice na Brezjah se je udeležilo okrog tisoč ljudi | (foto: Rok Mihevc)

Zaradi koga je Radio Ognjišče v dobri kondiciji?

Radijski utrip Petra Stopar

V programu in na družbenih omrežjih Radia Ognjišče je še vedno čutiti praznični utrip 30. obletnice začetka oddajanja iz ljubljanskega studia. Odgovorni urednik Tadej Sadar pravi, da ga za prihodnost Radia Ognjišče ni strah. In kje vidi razloge za to?

Odgovorni urednik Radia Ognjišče Tadej Sadar v svojem pogledu na medijsko krajino in vlogo Radia Ognjišče v njej poudarja, da je radio kot medij že nekaj časa pred težko preizkušnjo: »Pametni telefoni so prinesli vse pomembne informacije, od vremena, do prometa in radiu na nek način odvzeli to vlogo. Nekaj podobnega se dogaja na področju glasbe, kjer vedno bolj konkurirajo razna spletišča. Ko vsemu naštetemu dodamo še bliskovit razvoj umetne inteligence, bo to za vse medije velika preizkušnja. Na Radiu Ognjišču že od samega začetka veliko damo na oseben stik, prvotna ideja finančne podpore naših poslušalcev se je hitro preoblikovala v skupnost, ki ji s polnim pomenom besede rečemo Prijatelji Radia Ognjišče, in predvsem zaradi tega je naš radio v dobri kondiciji.«

Prvotna ideja finančne podpore naših poslušalcev se je hitro preoblikovala v skupnost, ki ji s polnim pomenom besede rečemo Prijatelji Radia Ognjišče, in predvsem zaradi tega je naš radio v dobri kondiciji.

Odgovorni urednik Radia Ognjišče Tadej Sadar
Odgovorni urednik Radia Ognjišče Tadej Sadar © Rok Mihevc

Kako naprej?

Prihodnost je zavita v mnogo vprašajev, gotovo pa je, da na Radiu Ognjišče ne bo veliko sprememb, dodaja Sadar, saj marsikaj, kar medijem napovedujejo za jutrišnji dan, mi že dolgo počnemo. Ob tem poudarja dvoje: »Prvič, kar se radia na splošno tiče, se bomo morali opredeliti tudi kot država in družba. Radio je poseben in pomemben medij in zato bi bilo zelo dobro, da bi ga kot takšnega prepoznali in tudi pomagali pri njegovem obstoju, konkretno mi je nerazumljivo, da na nujno potrebno spremembo zakona o medijih čakamo že toliko časa. In drugič, za Radio Ognjišče me ni strah, ker ima sodelavce, ki so s srcem predani delu in cilju, ki bi ga lahko povzel z zadnjo kitico Prešernove Zdravljice, ki je kot nalašč ob našem jubileju: 'Nazadnje še, prijatlji, kozarce zase vzdignimo, ki smo zato se zbratli, ker dobro v srcu mislimo; dókaj dni naj živí vsak, kar nas dobrih je ljudi!'«

Konkretno mi je nerazumljivo, da na nujno potrebno spremembo zakona o medijih čakamo že toliko časa.

V nedeljo, 8. decembra, se bomo na Radiu Ognjišče spomnili še ene obletnice. Minilo bo namreč 19 let, odkar je takratni ljubljanski nadškof Alojz Uran blagoslovil radijsko kapelo, posvečeno sv. patru Piju iz Pietrelcine in sv. Materi Tereziji iz Kalkute.

Kapela na Radiu Ognjišče
Kapela na Radiu Ognjišče © Rok Mihevc

Radijski utrip

VIDEOTEKA

  • Slovenska zastava. (photo: Tamino Petelinšek/STA) Slovenska zastava. (photo: Tamino Petelinšek/STA)

    Slovenska vojska na kolenih

    Za rojstni dan si odrežem kos borovničeve torte, božični predvečer pa je v znamenju piščanca in polnočnega kadila. Potem sem se zalotil v vprašanju: kako pa kaj moje praznovanje dneva državnosti?

    Hormuška ožina (photo:  MODIS Land Rapid Response Team, NASA GSFC) Hormuška ožina (photo:  MODIS Land Rapid Response Team, NASA GSFC)

    Nejc Krevs: Nakazujeta se le dve možnosti ...

    Z Bližnjega vzhoda znova prihajajo slabe novice. Kljub pogajanjem za dosego sporazuma med ZDA in Iranom v švicarskem letovišču Bürgenstock pri Luzernu, je Teheran znova zaprl Hormuško ožino, ki ...

    Avdio player - naslovnica