Matjaž MerljakMatjaž Merljak
Marko ZupanMarko Zupan
Alen SalihovićAlen Salihović
Škof Peter Štumpf (foto: Osebni arhiv škofa Petra Štumpfa)
Škof Peter Štumpf | (foto: Osebni arhiv škofa Petra Štumpfa)

Kakšna vprašanja birmanci postavljajo škofu?

Slovenija | 20.04.2021, 12:26 Marta Jerebič

Ko se bo epidemiološka slika začela izboljševati, bodo posamezne škofije pripravile navodila za obhajanje prvih svetih obhajil in svetih birm. V murskosoboški škofiji nameravajo podelitev teh dveh zakramentov opraviti še v letošnjem veroučnem letu. Škof Peter Štumpf zato v teh dneh za posamezne dekanije pripravlja zoom srečanja z birmanci, starši in botri.

Na njih bo odgovarjal tudi na vprašanja mladih. »So zelo zanimiva. Niso vprašanja iz učbenika, ampak iz življenja. Kako naj mladi v času epidemije ohranijo krepost molitve, ko se zdi, da pandemija ne bo tako hitro mimo in se ne bomo mogli srečevati po cerkvah? Zakaj v naši Cerkvi ne morejo biti ženske duhovnice v primerjavi z Evangeličansko cerkvijo, ki ima to prakso. Katera molitev je najbolj pri srcu škofu in kako jo uspe čez dan zmoliti? Kako se škof počuti kot spovednik? Kaj najbolj občuti, ko deli zakrament bolniškega maziljenja? In tako naprej. Na tak način bomo poskušali pripraviti nadaljnja srečanja. Po župnijah naj bi bila 4 srečanja v živo s prvoobhajanci in nato birmanci in njihovimi starši ter botri,« je škof Štumpf povedal za Radio Ognjišče.

Obhajanje birm bo možno tudi zaradi manjšega števila župnij v primerjavi z drugimi škofijami, je še pojasnil soboški škof in dodal, da ne vemo, kaj se bo dogajalo jeseni, junijski čas pa omogoča obhajanje zakramentov na zunanjem prostoru.



Slovenija, Cerkev na Slovenskem, Škofovska konferenca
Posteljica, kamor lahko matere odložijo svojega otroka, če zanj ne morejo skrbeti (photo: društvo Betlehem) Posteljica, kamor lahko matere odložijo svojega otroka, če zanj ne morejo skrbeti (photo: društvo Betlehem)

Želela bi si, da bi bili tiho ...

Vse več organizacij in ustanov si prizadeva pomagati mamam v stiski, ko se znajdejo v nepričakovani ali tudi nezaželeni nosečnosti. Podporo jim je izrekel Pohod za življenje, ki je prejšnjo ...

Študentje na enem izmed dogodkov študentskega doma (photo: Študentski dom Janeza Frančiška Gnidovca) Študentje na enem izmed dogodkov študentskega doma (photo: Študentski dom Janeza Frančiška Gnidovca)

Študentski dom - kalilnica za življenje

Pred tednom katoliškega šolstva smo v Kolokviju predstavili utrip in bivanje v študentskem domu Janeza Frančiška Gnidovca, ki deluje v Zavodu sv, Stanislava v Ljubljani. Z nami so izkušnje bivanja ...