Bog povrni! Za šolski sklad učencev in dijakov katoliških šol blizu 19.000 EUR
| 13.03.2020, 14:11 Nataša Ličen
Nesrečna bolezen je naredila svoje, je v pogovoru dejal Peter Polc, ki smo ga poklicali in preverili stanje. Dejal je, kljub vsemu smo lahko izredno hvaležni poslušalcem Radia Ognjišče za darovane prispevke v šolski sklad, v pomoč učencem in dijakom katoliških šol.
Zbrali smo 19.000 EUR. Če bi kdo še želel darovati pa to seveda lahko še vedno stori. Zaradi izrednih razmer bomo darove zbirali še do konca aprila 2020.
Daruje se lahko na naslednje načine:
1. Svoje podatke sporočite na telefonsko številko 01/47 02 102. Položnico vam bomo poslali po pošti.
2. Svoje podatke (ime, priimek, naslov in pošta ter višina zneska) lahko pošljete na e-naslov: zelimlje@zelimlje.si. Položnico vam bomo poslali po pošti.
3. Svoj dar lahko nakažete na TRR
Banka: NLB d.d.
IBAN: SI56 0201 0001 0152 374
SWIFT/BIC: LJBASI2X
Sklic: SI00 12-03-2020
Naslov: Zavod sv. Frančiška Saleškega, Želimlje 46, 1291 Škofljica
4. Nakazilo preko mobilne aplikacije. Če plačujete s pomočjo spodnje QR kode, ob nakazilu vnesete samo še želeni znesek.
Najlepše se vam zahvaljujemo za vašo pozornost in velikodušnost!
Peter Polc, direktor Zavoda sv. Frančiška Saleškega
Letos so tradicionalni Teden katoliških šol koordinirali v Gimnaziji Želimlje, prvi zasebni šoli v Sloveniji.
Peter Polc, ravnatelj tamkajšnje salezijanske skupnosti, direktor Zavoda sv. Frančiška Saleškega in ravnatelj Gimnazije Želimlje: »V šoli smo imeli te dni veliko opravkov in dela, sproti smo se prilagajali navodilom glede ukrepov za omejitev virusne okužbe, kar nam je seveda vzelo precej časa.«
»Kljub vsemu smo prejeli ob dobrodelnem Tednu katoliških šol veliko klicev poslušalcev in po tej plati lahko s hvaležnostjo rečemo, da smo imeli tudi lep teden. Mnogi, ki so darovali, so se želeli tudi pogovoriti, nas vprašali, kaj počnemo, kako živimo v ustanovah, s kakšnimi težavami se srečujemo in podobno.«
»S pogovori smo zavili še kam, tudi potoži kdo in se opraviči, ker ne zmore darovati več. Vsak dar je neizmerno dragocen, z malega zraste veliko. Presegli smo 18. 000 EUR. Ko smo skupaj za dobro stvar, je vse lažje.«
Zrno na zrno pogača, vsaka majhna dobrota je ključna, da lahko nastane kaj velikega.
»Utrip v šoli je zamrl, takoj smo seveda ravnali v skladu z navodili. Slovo še tistih posameznikov, ki so odšli danes zjutraj domov, je bilo presenetljivo žalostno. Običajno se dijaki veselijo prostih dni. Zdaj pa so potožili, da bodo pogrešali domsko, gimnazijsko življenje, seveda tudi druženje in prijatelje. Doma bodo sami. Bojijo se, da bo trajalo dlje kot štirinajst dni.«
Verjamem, da bo vsak na svoj način, tudi z molitvijo, potrpežljivostjo, z zaupanjem in prilagoditvijo, podoživljal ta postni čas in bo Velika noč kot svetla luč na koncu temnega obdobja.
Priče smo izzivom, ki se jih nismo nadejali. Razmere nas učijo in opominjajo, da nič ni samoumevno. »Tudi naši dijaki so rekli, niti k svetim mašam ne moremo. Vprašanje, kako bo za praznike. To je letos gotovo posebna nota tega postnega časa. Verjamem, da bo vsak na svoj način, tudi z molitvijo, potrpežljivostjo, z zaupanjem in prilagoditvijo, podoživljal ta postni čas in bo Velika noč kot svetla luč na koncu temnega obdobja.«
»Naši dijaki se radi odzovejo, posebej kot animatorji. Ko so spodbujeni k tovrstnim aktivnostim, se jih pogosto prijavi več, kot jih potrebujemo. Tudi oblast je pozvala naj mladi pomagajo v svojih okoljih, tudi z varstvom mlajših, kjer starši otrok v njihovem okolju, pri sosedih ne morejo ostati doma. Naši dijaki verjamemo, da bodo znali videti potrebe in bodo z veseljem pomagali.«
Ob koncu pogovora je Peter Polc dejal: »Hvala poslušalcem za prispevke v šolski sklad. Hvala za vsakršno pomoč, finančno, molitveno in vse ostale. Bog povrni.«