Radio Ognjišče
Nataša LičenNataša Ličen
Mark GazvodaMark Gazvoda
Marjana DebevecMarjana Debevec

V Mehiki umorili že sedmega duhovnika letos; Asia Bibi ostaja v zaporu

Svet Marjana Debevec

Še vedno ni znana razsodba v primere matere petih otrok Asie Bibi, ki je že devet let v pakistanskem zaporu. Zaradi spornega zakona o bogokletju so jo namreč obsodili na smrt. V Mehiki pa je bil v teh dneh umorjen že sedmi duhovnik v tem letu.

Islamski skrajneži grozijo sodnikom, če bodo oprostili Asio Bibi, in zahtevajo njeno smrt z obešanje, papež Frančišek in celotna krščanska skupnost molijo zanjo, aktivisti pa si prizadevajo za spremembo omenjenega zakona. Poudarjajo namreč, da Asia Bibi ni edina žrtev.

Za oskrunjenje preroka Mohameda so obtoženi tudi številni muslimani. Nekatere so ubili še preden je bila na sodišču izrečena razsodba, drugi že leta trpijo v zaporih. Zato so aktivisti prepričani, da se mora ta norost končati.

V Mehiki pa je bil v teh dneh umorjen že sedmi duhovnik v tem letu. Našli so ga z zvezanimi rokami in nogami ter številnimi znaki nasilja. Kristjani po vsem svetu smo povabljeni, da molimo za naše preganjane brate in sestre, da bi lahko v svobodi živeli svojo vero.

Svet, Cerkev po svetu, Papež in Sveti sedež
Duhovnik lazarist Anton Lavrič (photo: Arhiv Radia Ognjišče) Duhovnik lazarist Anton Lavrič (photo: Arhiv Radia Ognjišče)

Umrl je duhovnik lazarist Anton Lavrič

V 95. letu življenja je k svojemu Odrešeniku odšel duhovnik lazarist Anton Lavrič, rojen v župniji Loški Potok, so sporočili iz Misijonske družbe lazaristov.

Sogovorniki v tokratnem Pogovoru o (photo: posnetek zaslona) Sogovorniki v tokratnem Pogovoru o (photo: posnetek zaslona)

Kdo bo ozdravil zdravstveni sistem?

V tokratni oddaji Pogovor o smo v ospredje postavili težave v zdravstvenem sistemu. Gostje so bili infektolog dr. Federico Potočnik, oftalmolog dr. Matej Beltram in zobozdravnik dr. Krištof Zevnik.

Starši pospremimo otroke v svet (photo: PixaBay) Starši pospremimo otroke v svet (photo: PixaBay)

Kaj pomeni biti predober starš?

Koliko svobode imamo, je vedno veliko vprašanje. Kaj svoboda in odgovornost v tem času sploh pomenita? Ravno zmožnost svobodnih odločitev - znotraj številnih ovir in omejitev, ki jih čutimo na ...

Avdio player - naslovnica