Brezdomca
Msgr. Krajewski: Karitativnost papeža Frančiška namenjena vsem pomoči potrebnim v Rimu
Svet | 13.08.2015, 14:30
"Evangelij govori o človeku, ki pusti 99 ovc, da bi našel stoto, ki se je izgubila. Takšna je tudi papeževa dejavna ljubezen: pustiti vse, da bi dosegel oddaljene, da se 'niti eden od teh malih ne bi izgubil', kot pravi Jezus." S temi besedami je nadškof Konrad Krajewski za vatikanski časopis L'Osservatore Romano razložil duha, ki spodbuja delo apostolske ustanove za miloščino.
Dejavna ljubezen ne dela razlik
Poleg tega spomni, da »dejavna ljubezen ne dela razlik glede na barvo, raso ali vero.« Ne gleda na to, od kod nekdo prihaja, na urnike ali praznike: pride naproti tistemu, ki je v pomanjkanju - kadarkoli in kjerkoli.« Karitativnost papeža Frančiška, razloži njegov elemozinjer, »je namenjena vsem pomoči potrebnim v Rimu, njegovi škofiji: ne glede na to, če tukaj živijo že dolgo časa ali pa če so prišli pred kratkim kot begunci, imigranti, prosilci za azil.«
Prostovoljci pomagajo razdeljevati papeževe darove
Vendar pa srce in razum potrebujeta roke za to, da bi lahko pomoč dosegla vse, ki jo potrebujejo. In te predstavljajo prostovoljci, ki sodelujejo z apostolsko ustanovo za miloščino. Kot pravi msgr. Krajewski, gre za vsakodnevno dejavnost, ki je neke vrste nujna pomoč tam, kjer je večja potreba in pomanjkanje.« Sledijo evangeljskemu vodilu, naj desnica ne ve, kaj dela levica.
Posebna skrb za migrante
Včasih o njihovem diskretnem delu sicer pišejo tudi časopisi, kakor se je zgodilo med zadnjim nadškofovim obiskom v sprejemnem centru Baobab. Tako kot prejšnji teden in v minulih mesecih je namreč v ponedeljek popoldan s prostovoljci papeške švicarske garde tja peljal škatle z živili: testenine, mleko, riž, olje in piškote. Ti papeževi darovi so namenjeni imigrantom, ki jih gostijo v tej strukturi. Prejšnji mesec je papežev elemozinjer tja peljal tudi zdravila: 100 škatel antibiotikov in antihistaminikov, 50 mazil proti glivicam ter 50kg zdravil proti garjam, ki so jih posebej zanje pripravili v vatikanski lekarni. Ta zdravila so nato razdelili prostovoljci združenja Solidarna medicina ter UNITALSI-ja, ki skrbi za prevoz bolnikov v Lurd in druga mednarodna romarska središča.
Vir: Radio Vatikan