Slavi KoširSlavi Košir
Jakob ČukJakob Čuk
Meta PotočnikMeta Potočnik
Sveto pismo in križ (foto: Rok Mihevc)
Sveto pismo in križ

Papež sprejel člane svetovne zveze Združenih svetopisemskih družb

Svet | 29.09.2014, 17:41

S svetim očetom se je danes srečala skupina članov svetovne zveze Združenih svetopisemskih družb. Predstavili so mu novi medkonfesionalni prevod Svetega pisma v italijanski jezik.

"Je dobra ideja, kajti preprosti ljudje ga lahko razumejo, saj gre za pristen, lasten jezik, ki je blizu ljudem," je papež Frančišek dejal med srečanjem. Spomnil je na prevod, ki so ga evangeličani in katoličani pripravili v argentinskem jeziku in je zelo veliko pomagal k dobremu. Pri poslanstvu v župnijah Buenos Airesa so Sveta pisma vedno kupovali pri Svetopisemski družbi. "Sveto pismo smo razdeljevali ljudem in ljudje so ga razumeli," je dodal papež.

Poudaril je tudi, da je priprava medkonfesionalne verzije prevoda pomembna, glede na to, da je veliko razprav okoli svetih spisov vplivalo na razdelitve, predvsem na Zahodu. "Ta medkonfesionalni projekt, ki vam je dal možnost, da ste se pred kakim desetletjem podali na skupno pot, vam je omogočil, da ste zaupali srce drugim sopotnikom na poti, presegli sumničavosti in nezaupljivosti, in to z zaupanjem, ki izvira iz skupne ljubezni do Božje besede," je Frančišek dejal zbranim. Njihovo delo je označil kot sad potrpežljivega, pozornega, bratskega, strokovnega in predvsem verskega prizadevanja. Če ne boste verovali, ne boste razumeli; "če ne boste verovali, ne boste obstali", pravi Izaija. Pri tem je papež izrazil upanje, da bodo te svetopisemske besede vse kristjane italijanskega jezika spodbudile, da bodo premišljevali, živeli, pričevali in obhajali Božje sporočilo.

"Zelo si želim, da bi se vsi kristjani lahko učili ''veličastno učenost Jezusa Kristusa'' preko marljivega branja Božje besede, kajti sveto besedilo je hrana za dušo in čisti izvir duhovnega življenja za vse nas." Na vso moč se moramo torej truditi, da bo vsak vernik bral Božjo besedo, kajti "nepoznavanje svetih spisov je navsezadnje nepoznavanje Kristusa", ko to pravi sv. Hieronim." Frančišek se je vsem zahvalil, kajti to, kar so skupaj dosegli, je dragoceno ravno zaradi uresničitve tega cilja. Spodbudil jih je k nadaljnji poti, da bo živa Božja beseda vedno bolj poznana in vedno globlje razumljena.

Vir: Radio Vatikan

Svet, Cerkev po svetu, Papež in Sveti sedež
Romanje v Habsterdick 2024 (photo: osebni arhiv Jožeta Kamina) Romanje v Habsterdick 2024 (photo: osebni arhiv Jožeta Kamina)

Marija Pomagaj je s svojimi rojaki po vsem svetu

Rojaki na vzhodu Francije 1. maja že desetletja romajo k Mariji Pomagaj v Habsterdick. Letos je sveto mašo daroval ljubljanski nadškof metropolit Stanislav Zore, ki ima tudi rudarsko preteklost. V ...