Rok Mihevc
Rok Mihevc je fotograf, novinar in spletni urednik.
Predsedniki in poslanci koalicijskih strank so se včeraj na Brdu pri Kranju seznanili s spremembami proračunov letošnjega in prihodnjega leta ter nekaterimi zakoni, ki ji v tem sklopu pripravlja vlada. Ta načrtuje predvsem prerazporeditve znotraj posameznih ministrstev, medtem ko je za prihodnje leto že napovedala kar nekaj ukrepov za večje prilive, po drugi strani pa poudarja potrebo po varčevanju.
Papež Frančišek se je srečal s približno dvesto udeleženci svetovnega srečanja ljudskih gibanj, ki ga od 27. do 29. oktobra v Rimu organizirata Papeški svet za pravičnost in mir in Papeška akademija za družbene znanosti.
V Braziliji so včeraj potekale predsedniške volitve. Dosedanja Dilma Rousseff je osvojila še drugi mandat z 51,4 odstotka glasov. Njen protikandidat je bil Aecio Neves iz Stranke brazilske socialne demokracije.
V Ukrajini so včeraj potekale parlamentarne volitve. Po do sedaj preštetih glasov so slavile prozahodne in nacionalistične stranke. V vrhovno rado pa se je, kot kaže, prebil tudi Opozicijski blok, povezan z odstavljenim predsednikom Viktorjem Janukovičem. Po volitvah je že prišlo do novih nemirov v državi.
Stresnih testov Evropske centralne banke ni prestalo 25 evropskih bank, kažejo objavljeni rezultati finančnega pregleda 130 pomembnih bank v območju evra. Testi so pri njih odkrili za skupno 25 milijard evrov kapitalske luknje. Med njimi sta tudi slovenski NLB in NKBM.