Petra Stopar
Petra Stopar je novinarka Radia Ognjišče.
Za programe socialne zaščite je bilo v Sloveniji pred dvema letoma namenjenih skoraj devet milijard evrov, kar je skoraj četrtina bruto domačega proizvoda. V primerjavi z letom 2009 je bilo za te programe leta 2010 namenjenih dobre tri odstotke več sredstev, piše na strani državnega statističnega urada.
Ob 100-letnici posvetitve nove stolne cerkve v Murski Soboti je murskosoboški škof Peter Štumpf daroval slovesno sveto mašo, pri kateri je poudaril pomen stolnice kot sakralnega objekta za obhajanje evharistične skrivnosti in srečanje s Kristusom.
V Inštitutu Jožeta Pučnika in Zboru za republiko opozarjajo, da bo imela odložitev sprejemanja fiskalnega pravila hude posledice za javne finance. Tako ekonomist Bernard Brščič kot pravnik Matej Avbelj poudarjata, da je fiskalno pravilo treba zapisati v ustavo, saj se je država k temu zavezala.
V Cerkvi na Slovenskem letos obeležujemo kar nekaj jubilejev, med drugim danes mineva 100 let od posvetitve nove murskosoboške stolnice sv. Nikolaja. Ob tej priložnosti so v stolni župniji pripravili različne dogodke, že nocoj pa bo slovesna sveta maša, ki jo bo daroval škof Peter Štumpf.
Zunanji minister Karl Erjavec je imel delovni sestanek s strokovnjakom za reševanje spora s Hrvaško glede nekdanje Ljubljanske banke Francetom Arharjem. Po nedavnem srečanju Erjavca in Pusićeve v Bruslju pa se je o zadevi razpisal časnik Novi list, ki Sloveniji očita nespoštovanje do Hrvaške in njenih nacionalnih interesov.